- Reklama -
Banner

Dlaczego Wielka Farmacja boi się marihuany

Ponieważ coraz więcej Amerykanów wyraża zainteresowanie potencjałem leczniczym marihuany medycznej, Wielka Farmacja stała się wyraźnie zaniepokojona, jak te zmieniające się opinie mogą wpłynąć na ich wyniki finansowe.

To z tego powodu, że firmy farmaceutyczne mają interes w tym, aby prawda o leczniczych właściwościach marihuany nie rozprzestrzeniła się, dlatego opłacają oni prawodawców jak również członków środowiska akademickiego, którzy utrwalają nowoczesny Reefer Madness.

Dr Herbert Kleber, psychiatra i badacz narkomanii z Uniwersytetu Columbia, niedawno poszedł na rekord i odradził stosowania marihuany ze względu na możliwość uzależnienia i innych zagrożeń dla zdrowia. Jest to “zły pomysł. Chyba, że wiesz w co się pakujesz,” powiedział. Jednak protestując przeciwko idei legalizacji medycznej marihuany, dr Kleber nie wspomniał, że był płatnym konsultantem dla kilku wiodących firm farmaceutycznych, w tym Purdue Pharma, która produkuje uzależniające leki przeciwbólowe Dilaudid i OxyContin i Alkemes, i od niedawna pigułkę z heroiną – Zohydro.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ma się rozumieć, że Kleber nie przykłada dużej wagi do narkomani, biorąc pod uwagę, że środki przeciwbólowe są odpowiedzialne za powodowanie wysokiej stopy uzależnienia i wzrost zgonów spowodowanych przedawkowaniem – zabijając ponad 15.000 Amerykanów rocznie.

Kolejnym winowajcą winnym prowadzenia wojny przeciwko legalizacji marihuany, który głaszcze genitalia Wielkiej Farmacji jest dr. Eden Evins, który oprócz tego, że jest profesorem psychiatrii w Harvard Medical School, znajduje się on również na pokładzie z Kevinem Sabetem, i razem działają w programie anty marihuanowym – SAM. Program ten informuje, że zalegalizowanie sklepów z marihuaną spowoduje, że ludzie uwierzą, że marihuana jest bezpieczna, ale nie nie wspomina ani słowa o tym, że jest ona bezpieczniejsza od leków na receptę i jest dla niej największą konkurencją.

Istnieje również dr. Mark L. Kraus, który siedząc na pokładzie Society of Addiction Medicine powiedział, że legalizacja marihuany medycznej była błędem, ponieważ nie ma wystarczającej liczby badań, które udowodnią, że takie zachowanie jest zgodne z prawem.

Szczegóły dotyczące przeciwników marihuany udzielają wystarczających dowodów na to, że lobbyści farmaceutyczni są w rzeczywistości jednym z głównych powodów, dla których ten zakaz nie został jeszcze uchylony na całym świecie. W tym roku opublikowany został artykuł, który opowiada o kampani anty-narkotykowej, dzięki której koalicje anty narkotykowe otrzymują fundusze od firm farmaceutycznych w celu stworzenia świata wolnego od narkotyków. Biorąc pod uwagę, że marihuana jest uważana za bezpieczniejszą alternatywę dla leków na receptę,  to nie ma wątpliwości, że pieniądze pchane przez Wielką Farmację stoją na drodze do reformy prawa na całym świecie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować