- Reklama -
Banner

Czy picie wody z bonga to zły pomysł?

Jeśli jesteś oszczędnym konsumentem marihuany, być może zastanawiałeś się, czy picie wody z bonga może wywołać haj. Tutaj dowiesz się, dlaczego picie wody z bongo jest ZAWSZE złym pomysłem (i obrzydliwym) i dlaczego ważne jest regularne czyszczenie bonga.

Czym jest woda do bongo?

Woda z bonga jest zawarta w bongu, czyli urządzeniu, które wykorzystuje wodę do odfiltrowywania potencjalnie szkodliwych związków chemicznych, aby ich nie wdychać, gdy zaciągasz się dymem. Ze względu na swoją funkcję filtrowania, woda z bonga szybko się brudzi i może być niebezpieczna w spożyciu.

Czy woda z bongo mnie odurzy?

Nie. Wbrew miejskiej legendzie, wypicie wody z bonga nie spowoduje efektów psychoaktywnych. Kannabinoidy, takie jak THC i CBD, nie są rozpuszczalne w wodzie. Chociaż nie ma szans na zawartość aktywnego THC w wodzie z bonga, to prawdopodobnie czają się tam inne mniej pożądane substancje. W wodzie z bonga mogą występować popiół, smoła, oraz bakterie z ust każdego konsumenta, który korzystał z bonga.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Czy picie wody z bonga może wywołać mdłości?

brudna woda z bonga
Brudna woda w bongu

Picie brudnej wody z bonga nie spowoduje efektów psychoaktywnych, ale może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe. Problemy te mogą pochodzić z kilku źródeł, w tym z bakterii oraz bezpośrednich resztek skonsumowanych konopi.

Brudna woda z bonga może również zawierać grzyby, pleśń, drożdże i inne mikroorganizmy. Jeśli bongo przez długi czas nie było czyszczone, to woda może być tak zanieczyszczona, że nie powinieneś nawet używać jej do podlewania roślin, ponieważ możesz narażać je na szkodliwą pleśń. Przy wszystkich możliwych substancjach, które mogą czaić się w wodzie do bonga, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych, jeśli ją wypijesz.

Jeśli nie używasz wody z bonga do podlewania roślin, to co powinieneś z nią zrobić? Wylej brudną wodę z bonga do kanalizacji i upewnij się, że żadne zwierzęta nie będą miały do niej dostępu.

Dlaczego warto regularnie czyścić bongo?

czyszczenie bonga
Czyszczenie brudnego bonga

Czysta woda powinna być częścią każdej sesji palenia z bonga. Picie wody z bonga to zły pomysł, dlatego też zaleca się jej regularną wymianę, zwłaszcza jeśli zauważysz, że tworzy się na niej mętna warstwa. Znana jako biofilm, ta mętna warstwa może ukrywać patogeny, takie jak paciorkowiec, E. coli i mączniak czarny.

Musisz regularnie czyścić bongo, najlepiej po każdym użyciu. Podczas czyszczenia bonga wymagana jest cierpliwość, ponieważ może to być trudne zadanie z powodu lepkiej żywicy osiadających na jego ściankach. Częste czyszczenie bonga może pomóc zaoszczędzić czas, ponieważ świeże pozostałości są mniej trudne do wyczyszczenia, niż brud sprzed pół roku.

Do czyszczenia bonga warto wykorzystać artykuły gospodarstwa domowego, takie jak alkohol izopropylowy, gruboziarnista sól morska i ręczniki papierowe. Równie dobrze sprawdza się mycie bonga w zmywarce. Można jednak wykorzystać same kostki do zmywarki, które umieszczamy w szklanym bongu i zalewamy wrzątkiem. Po kilku minutach zanieczyszczenia ze ścianek powinny odejść z łatwością, a po wypłukaniu bongo będzie wyglądało jak nowe.

Używanie za każdym razem świeżej wody i utrzymywanie bonga w czystości nie tylko zapewni lepsze wrażenia z palenia, ale może również wydłużyć żywotność urządzenia. Dobrej jakości, dobrze utrzymane bongo do palenia marihuany może służyć latami.

Ideę picia wody z bongo można podsumować w trzech słowach: nie rób tego. Zamiast tego utrzymuj swoje bongo w czystości, aby zawsze było gotowe do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować