- Reklama -
Banner

Czy legalizacja marihuany działa? Tak. Oto 3 powody

“Żałuję, że Amerykanie postanowili legalizować marihuanę.”

50-letni Rodrigo Silla (mówiący powyżej) od lat uprawia konopie indyjskie, i lamentuje on na szybko spadające ceny hurtowe marihuany.

Cztery stany USA i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych w ciągu ostatnich 25 miesięcy sprawiając, że czarny rynek jest coraz mniejszy. Tak więc niemal rok po rozpoczęciu legalnej sprzedaży marihuany w Kolorado musimy sobie zadać pytanie:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Czy legalizacja rzeczywiście działa?

Wygląda na to, że tak, biorąc pod uwagę doniesienia mediów i poniższą historię którą opowiedział Tepaca de Badiraguato dla Washington Post. Poniżej również historia od National Public Radio z północno-zachodniego stanu meksyku Sinaloa.Przedstawiamy też fragment wypowiedzi emerytowanego agenta FBI, którego pracą było zapobieganie przemytom narkotyków na południowej granicy.

Ludzie w Meksyku twierdzą, że legalizacja w USA szkodzi nielegalnemu rynkowi narkotyków w meksyku i poza nim. Więc tak, legalizacja działa – jeśli chodzi przemyt marihuany między Meksykiem i Stanami.

kartel-meksyk-legalizacja-marihuana

Washington Post twierdzi, że to prawda:

Meksykańscy rolnicy w stanie Sinaloa, który jest tzw. “Złotym Trójkątem” – w którym wyrośli najbardziej znani gangsterzy i największe zbiory marihuany mówią, że hodowla nie jest już tak opłacalna. W ciągu ostatnich pięciu lat cena hurtowa spadła od 100 dolarów za kilogram do mniej niż 25 dolarów.

“To nie jest już tyle warte”, powiedział 50-letni Rodrigo Silla, który przez całe życie hodował marihuanę i nie pamięta , kiedy ostatni raz jego rodzina i inni w ich maleńkiej wiosce przestali uprawiać konopie inydjskie.
“Żałuję, że Amerykanie postanowili legalizować marihuanę.”

NPR twierdzi, że to prawda:

Marihuana made in America jest na fali. Więcej niż połowa stanów zalegalizowała już marihuanę medyczną, lub do celów rekreacyjnych tak jak ostatnio Oregon i Alaska. W rezultacie, Amerykanie wolą kupić krajową marihuanę, podcinając w ten sposób skrzydła Meksykańskim plantatorom i kartelom narkotykowym.

“Dwa lub trzy lata temu, kilogram marihuany (2,2 funta) był warty 60 do 90 dolarów,” mówi Nabor, hodowca z 24-letnim doświadczeniem z zachodniego stanu Meksyku Sinaola. “Teraz płacą nam 30-40 dolarów za kilogram. To duża różnica. Jeśli USA nadal będzie legalizować marihuanę, to zrujnują nas.”

Vice twierdzi, że to prawda:

“Czy legalizacja uderza w Kartele? Tak. Kartele są organizacją przestępczą, której 35-40% dochodów pochodzi z marihuany.”, mówi były agent federalny Terry Nelson, którego misją było zapobieganie przemytu narkotyków przez południową granicę.

“Nie są teraz w stanie przemycić więcej marihuany, niż jest produkowane na terenie USA.”

W 2012 roku badania przeprowadzone przez Meksykański Instytut Konkurencyjności stwierdził, ze legalizacja w USA skróciła działalność karteli i przejęła około 30% ich rynku.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować