- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany wygrała wybory 2014 w Stanach Zjednoczonych

Legalizacja marihuany w Stanach Zjednoczonych 2014

Wczoraj Oregon stał się trzecim stanem który dołączył do unii legalizacji marihuany rekreacyjnej we wtorek, a mieszkańcy Waszyngtonu będą mogli posiadać i hodować marihuanę bez obaw o konsekwencje prawne. Jakby tego było mało, wyborcy na Alasce wprowadziły legalizacje posiadania, używania i sprzedaży marihuany rekreacyjnej w całym stanie.

Washington DC zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany zdobywając 69,4% głosów. Oregon przeszedł z 54,2% głosów, stając się pierwszym regionem w którym dwa sąsiadujące stany zalegalizowały marihuanę. Na Alasce 52,1 procent głosów za, i tak jak w Oregonie będzie można posiadać i uprawiać marihuanę, która zostanie opodatkowana 35$ za uncję (28,3g) w Oregonie i 50$ na Alasce.

Mimo, że na Florydzie druga poprawka nie osiągnęła wymaganego progu 60%, to zdobyła zdecydowaną większość większość poparcia wśród wyborców, z których 50% głosowało za wprowadzeniem medycznej marihuany w słonecznym stanie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Oregon

Nowe prawo legalizacji jest wzorowane na tym w Kolorado i Waszyngtonie, a jego los był przesądzony, zanim wyborcy jeszcze zagłosują. Wsparcie było dobrze finansowane, i na promowanie marihuany zostały wydane 4 miliony dolarów. Nowe przepisy które będą nadzorowane przez Oregon Liquor Control Commission wejdą w życie 1 lipca 2015 roku.

Dorośli i osoby powyżej 21 lat będą mogły posiadać jedną uncję w miejscach publicznych i przechowywać aż osiem uncji w domu. Nowe prawo będzie kontrolować jedzenie i słodycze z marihuaną, jak również inne formy marihuany. Nowe prawo zakazuje konsumpcji publicznej marihuany i jazdy pod jej wpływem.

Waszyngton DC

Wyborcy w Waszyngtonie pokazali swoje poparcie w głosowaniu aby marihuana była legalna w stolicy. Inicjatywa osiągnęła nieco ponad 64 procent głosów. Rada miasta nie stwierdziła jeszcze kiedy nowe przepisy zaczną działać. Istnieje obawa, żę członkowie Kongresu USA, będą musieli zatwierdzić nowe przepisy, i będą chcieli udaremnić wolę wyborców.

waszyngton-DC-marihuana-legalizacja-2014

Floryda

Pomimo, że zdecydowana większość wyborców głosowała za legalną marihuaną na Florydzie, to nie osiągnęła ona 60% głosów potrzebnych do przyjęcia poprawki do konstytucji. Floryda to jedyny stan który wymaga 60 procent poparcia. John Morgan, jeden z największych zwolenników nowego środka powiedział, że będzie on ponownie próbował wprowadzić poprawkę.

 

[pullquote]”W żadnym wypadku nie jest to odrzucenie marihuany na Florydzie, a wyniki pokazują, że zdecydowana większość mieszkańców Florydy popiera ją” Dyrektor NORML – Erik Altieri[/pullquote]

 Alaska

Wyborcy na Alasce w 52,1 % poparli legalizację marihuany. Zarówno medyczna jak i rekreacyjna marihuana będzie opodatkowana i sprzedawana w specjalnie przygotowanych przychodniach. Karane nie będzie też posiadanie i hodowla roślin konopi indyjskich.

Kalifornia

Wyborcy w Kaliforni zatwierdzili poprawkę 47, i wykonali ważny krok w stronę legalizacji marihuany i zakończeniem wojny z narkotykami. Mieszkańcy nie będą teraz karani za posiadanie małych ilości marihuany i narkotyków na własny użytek. Propozycje tę poparło 58,2 procent głosów.

 

Podejrzewamy, że teraz mieszkańcy tych kilku stanów wyglądają właśnie tak:

efekty-legalizacji-marihuany

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować