- Reklama -
Banner

Czy bibułki i blunt wrapy mogą zawierać metale ciężkie i pestycydy?

Nowe badania pokazują, że znaczna ilość bibułek i blunt wrapów używanych do skręcania jointów jest prawdopodobnie zanieczyszczona metalami ciężkimi i pestycydami, które mogą szkodzić zdrowiu.

Analiza 101 bibułek wykorzystywanych do skręcania jointów przeprowadzona przez California’s SC Laboratories Inc. wykazała zawartość ​​co najmniej jednego metalu ciężkiego w 90 procentach testowanych bibułek. W raporcie czytamy, że ołów był najczęściej wykrywanym metalem ciężkim w bibułkach, które używane są do rolowania jointów.

Badanie obejmowało 70 bibułek tradycyjnych, 25 wstępnie zwiniętych bibułek, 20 blunt wrapów i trzy bibułki na bazie celulozy. Spośród bibułek i gotowych stożków tylko jeden przekraczał limity dotyczące metali ciężkich, podczas gdy osiem blunt wrapów – 40 procent testowanych – przekraczało limity określone przez stan Kalifornia. Wszystkie trzy testowane bibułki celulozowe przekroczyły granice zanieczyszczeń.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Metale ciężkie i pestycydy w bibułkach

Jeśli chodzi o pestycydy, to wykryto je w 16% badanych bibułek, z czego 5% przekraczało dopuszczalny limit. Żadna z testowanych bibułek na bazie celulozy nie przekroczyła limitu pestycydów, a tylko jedna z 20 testowanych wstępnie zwiniętych bibułek przekroczyła limit. Cztery z 19 testowanych blunt wrapów (21 procent) – przekroczyły granicę.

„Zanieczyszczenie pestycydami było na ogół mniej widoczne. Tylko 5 próbek przekroczyło kalifornijski limit dopuszczalnej zawartości pestycydów, a 18 próbek miało wykrywalny poziom pestycydów. Jednak co najmniej 4 z 5 próbek, w których zbadano przekroczenie limitów, wykazywały stężenia pestycydów znacznie przekraczające limit. ” – czytamy w badaniu „Bibułki przebadane na obecność metali ciężkich i pestycydów”.

Badacze doszli do wniosku, że „nie jest zaskakujące, że wykryto występowanie metali ciężkich w bibułkach i nie powinno to być samo w sobie alarmujące”; badanie wykazało jednak, że „istnieje szeroki zakres zanieczyszczeń metalami ciężkimi w tych produktach, od stosunkowo niskiego do silnego”.

„Chociaż 11 procent bibułek w tym badaniu przekroczyło limity dla produktów do palenia w Kalifornii, to należy zauważyć, że bibułki stanowią tylko ułamek całkowitej masy jointa”, prezes SC Laboratories i współzałożyciel Josh Wurzer powiedział w raporcie, co oznacza, że można bezpiecznie założyć, że “bibułki w połączeniu z „czystymi” konopiami nie spowodowałyby niezgodności z kalifornijskimi przepisami.”

Ołów i pestycydy w bibułkach

king palm mini berry terps

Smakowe blunt wrapy wyglądały wyjątkowo podejrzanie. Na przykład blunt wrapy King Palm Berry Terps zawierały 7-krotność kalifornijskiego limitu dla pestycydu o nazwie cypermetryna.

Jeszcze bardziej obrzydliwe – bibułki aLeda Cellulose Rolling Paper King Size zawierały 120-krotność ustawowego limitu ołowiu w produktach do palenia. Według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska nie ma bezpiecznego poziomu narażenia na ołów.

Josh Wurzer, autor badania i prezes SC Labs, powiedział: „Metale ciężkie wydają się być większym problemem niż pestycydy”, a „bibułki celulozowe były najbardziej zanieczyszczonymi” bibułkami, które testowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować