- Reklama -
Banner

CBŚP zarekwirowało 1400 kg marihuany i 600 kg haszyszu w warsztacie samochodowym pod Krakowem

Oto jedna z największych operacji przeciwko nielegalnemu obrotowi narkotykami na terenie Polski. Dzięki zdecydowanemu działaniu i współpracy między różnymi jednostkami, CBŚP zarekwirowało prawie 1,5 tony marihuany oraz innych substancje, takie jak kokaina i MDMA. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej akcji.

Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że w okolicach Krakowa pseudokibice jednego z miejscowych klubów sportowych mogą mieć magazyn narkotykowy. Dokładne śledztwo i metodyczne gromadzenie informacji doprowadziły ich do odkrycia warsztatu samochodowego, położonego w niewielkiej miejscowości niedaleko Krakowa, w powiecie wielickim. Warsztat ten, znany z codziennych napraw pojazdów, tym razem skrywał coś zupełnie innego niż uszkodzone auta.

Czarne worki wypełnione marihuaną i haszyszem leżące w warsztacie samochodowym

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zdecydowali się przeszukać teren tego warsztatu, gdzie odkryli hale pełne worków z marihuaną i haszyszem. Wewnątrz znaleziono ponad 1,4 tony marihuany oraz ponad 600 kg haszyszu. Substancje te pochodziły z Hiszpanii i miały być dystrybuowane w wielu regionach Polski. W trakcie tej operacji zatrzymano siedem osób, a u jednej z nich znaleziono również dwie jednostki broni palnej do dalszych badań.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Inny magazyn z narkotykami umiejscowiony był w wynajmowanym apartamencie w Krakowie, gdzie policja zabezpieczyła 3,5 kg kokainy, ponad 2 kg mefedronu, 9 litrów aminy, a także ponad 3000 tabletek ecstasy.

Dodatkowo, działania policyjne objęły także prywatną nieruchomość w powiecie wadowickim. W jednym z budynków gospodarczych znajdowało się kompletnie wyposażone laboratorium do produkcji narkotyków syntetycznych, gotowe do rozpoczęcia produkcji mefedronu. Policjanci skonfiskowali blisko tonę półproduktów, urządzenia takie jak mieszalniki oraz inne wyposażenie laboratoryjne. Dzięki szybkiej interwencji CBŚP, udaremniono uruchomienie laboratorium, które choć nie rozpoczęło jeszcze produkcji, zdaniem ekspertów mogłoby wyprodukować setki kilogramów mefedronu.

Akcja, przeprowadzona przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) w Krakowie we współpracy z prokuratorami Prokuratury Krajowej, zakończyła się imponującymi wynikami. Zlikwidowano laboratorium, które nie rozpoczęło jeszcze produkcji, oraz dwa magazyny narkotykowe. Zabezpieczono również urządzenia i półprodukty, z których można byłoby wyprodukować setki kilogramów mefedronu. Wartość przejętych narkotyków szacuje się na ponad 60 mln zł w hurcie, a na rynku detalicznym mogłyby osiągnąć wartość nawet 180 mln zł.

Podczas akcji zatrzymano łącznie 7 osób, które są podejrzewane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i dystrybucją narkotyków. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazły się również dwie jednostki broni palnej. Działania te pozwoliły na przerwanie łańcucha dostaw nielegalnych substancji na terenie kraju.

Naczepa ciężarówki wypełniona narkotykami zarekwirowanymi w warsztacie samochodowym w powiecie Wielickim

Operacja ta uwydatnia skalę problemu nielegalnego obrotu narkotykami w Polsce. Przejęcie ponad 2 ton narkotyków stanowi znaczący cios dla organizacji przestępczych zajmujących się tym nielegalnym biznesem. Co więcej, działania te trwały kilka dni i wymagały zorganizowania logistyki na dużą skalę, w tym użycia samochodu ciężarowego z naczepą do transportu zabezpieczonych środków odurzających.

Osiągnięcia policji w Krakowie oraz współpracujących z nią jednostek stanowią ważny krok w kierunku wyeliminowania zagrożenia, jakim dla społeczeństwa są narkotyki. Przejęcie niemal 1,5 tony marihuany to nie tylko sukces operacyjny, ale również sygnał dla przestępców, że prawo zawsze ich dopadnie. Takie działania budują zaufanie obywateli do organów ścigania i są dowodem na to, że bezpieczeństwo publiczne jest dla nich priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować