Dołącz do nas

Kryminalne

Były więzień próbował przemycić 500g marihuany do więzienia za pomocą drona

Mężczyzna próbował przemycić 500g marihuany do więzienia za pomocą drona

Były więzień został oskarżony w hrabstwie Lancaster o próbę przemytu marihuany za pomocą drona na teren więzienia Lincoln Correctional Center – donosi APNews.

37-letni Robert M. Kinser został aresztowany w czwartek pod zarzutem dostarczenia kontrolowanej substancji do więzienia. Za próbę przemytu grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez funkcjonariusza z Nebraska State Patrol, mężczyzna znalazł drona DJI Phantom 4 i dwie torby – jedną zawierającą 500g marihuany, a drugą z tytoniem i bibułkami.

Funkcjonariusz Pedram Nabegh powiedział, że dochodzenie wykazało, że Kinser był właścicielem drona i przy jego użyciu próbował przemycić marihuanę na teren więzienia. Pliki znalezione na karcie pamięci pomogły w zidentyfikowaniu sprawcy.

Kinser, który został skazany w 2001 r. za przestępstwa związane z narkotykami, napaścią i bronią, przyznał się do posiadania drona. Twierdził jednak, że nigdy nie przeleciał dronem nad więzieniem i powiedział, że sprzedał go w ciągu dwóch tygodni od jego zakupu.

Kinser powiedział, że skontaktował się z mężczyzną po opublikowaniu ogłoszenia na Craigslist, ale nie był w stanie znaleźć wiadomości e-mail lub sms z domniemanym nabywcą. Policjant Pedram Nabegh powiedział, że zlokalizował dane lotu drona na telefonie Kinsera.

Dane GPS z drona pokazują, że Kinser kilkakrotnie obsługiwał drona bezpośrednio nad więzieniem.

Odciski palców Kinsera znaleziono na czarnej taśmie izolacyjnej naklejonej na światłach drona, która miała uniemożliwić namierzenie drona i pozwolić na lot w zakazanej strefie.

Dron został również wyposażony w „elektroniczne urządzenie do rozładunku”, aby umożliwić „rozładowanie toreb przypiętych do drona”, powiedział Nabegh.

Susz CBD Cannabis Light
Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne