- Reklama -
Banner

Były więzień próbował przemycić 500g marihuany do więzienia za pomocą drona

Były więzień został oskarżony w hrabstwie Lancaster o próbę przemytu marihuany za pomocą drona na teren więzienia Lincoln Correctional Center – donosi APNews.

37-letni Robert M. Kinser został aresztowany w czwartek pod zarzutem dostarczenia kontrolowanej substancji do więzienia. Za próbę przemytu grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez funkcjonariusza z Nebraska State Patrol, mężczyzna znalazł drona DJI Phantom 4 i dwie torby – jedną zawierającą 500g marihuany, a drugą z tytoniem i bibułkami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Funkcjonariusz Pedram Nabegh powiedział, że dochodzenie wykazało, że Kinser był właścicielem drona i przy jego użyciu próbował przemycić marihuanę na teren więzienia. Pliki znalezione na karcie pamięci pomogły w zidentyfikowaniu sprawcy.

Kinser, który został skazany w 2001 r. za przestępstwa związane z narkotykami, napaścią i bronią, przyznał się do posiadania drona. Twierdził jednak, że nigdy nie przeleciał dronem nad więzieniem i powiedział, że sprzedał go w ciągu dwóch tygodni od jego zakupu.

Kinser powiedział, że skontaktował się z mężczyzną po opublikowaniu ogłoszenia na Craigslist, ale nie był w stanie znaleźć wiadomości e-mail lub sms z domniemanym nabywcą. Policjant Pedram Nabegh powiedział, że zlokalizował dane lotu drona na telefonie Kinsera.

Dane GPS z drona pokazują, że Kinser kilkakrotnie obsługiwał drona bezpośrednio nad więzieniem.

Odciski palców Kinsera znaleziono na czarnej taśmie izolacyjnej naklejonej na światłach drona, która miała uniemożliwić namierzenie drona i pozwolić na lot w zakazanej strefie.

Dron został również wyposażony w „elektroniczne urządzenie do rozładunku”, aby umożliwić „rozładowanie toreb przypiętych do drona”, powiedział Nabegh.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować