- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania: Inteligentni ludzie częściej sięgają po narkotyki

W młodości wszyscy słyszeliśmy, że tylko głupi ludzie używają narkotyków, ale ostatnie badania mówią coś innego: inteligentni ludzie są tymi, którzy mają największy apetyt na substancje psychoaktywne.

Osoby z wyższym IQ są bardziej podatne na narkotyki
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W ostatnim badaniu, które trwało przez dziesięciolecia, naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff w Walii odkryli, że osoby z wyższym IQ częściej sięgają po narkotyki, niż osoby o przeciętnej inteligencji.

Aby dokonać takich ustaleń, naukowcy przebadali prawie 8000 osób urodzonych w kwietniu 1970 roku sprawdzając ich IQ i zadając pytania dotyczące zagadnień psychologicznych i narkotyków w wieku pięciu i dziesięciu lat, a następnie ponownie w wieku 16 i 30 lat.

Przez 30 lat badań, naukowcy dowiedzieli się, że około 35 procent mężczyzn i 16 procent kobiet paliło marihuanę w ciągu ostatniego roku, a dziewięć procent mężczyzn i cztery procent kobiet dopuściło się wsadzenia nosa w woreczek z kokainą.

Co ciekawe, badania wykazały, że kobiety z najwyższym IQ były pięć razy bardziej narażone na palenie marihuany i wciąganie kokainy niż te, których poziom inteligencji plasował się się w dolnych granicach statystyk. Mężczyźni z wyższym IQ byli o 50% bardziej skłonni do używania amfetaminy, i o 65% MDMA.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Prawdopodobnym mechanizmem jest otwartość na doświadczenia…”, powiedział główny badacz James White, który wyjaśnił ten fenomen sugerując, że inteligentne dzieci mają tendencje do szybkiego nudzenia się i są mniej podatne na kampanie anty-narkotykowe.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -