Argumenty za i przeciw legalizacji marihuany [video]

20 kwietnia 2021 roku do polskiego Sejmu trafiły trzy projekty ustaw, które proponowały liberalizację prawa związanego z konopiami. Pierwszy, który najbardziej interesował konsumentów marihuany zakładał, że posiadanie do 5 gramów i uprawa 4 roślin na własny użytek nie będą traktowane jako przestępstwo. 

Kolejny projekt zakładał stworzenie upraw medycznej marihuany na terenie Polski, co zacznie obniżyłoby cenę surowca farmaceutycznego. Skorzystaliby na tym pacjenci, którzy dziś muszą płacić około 60zł za gram medycznych konopi, a skorzystać mogą z zaledwie kilku gatunków dopuszczonych do obrotu. W trzecim projekcie skupiono się na uprawach konopi włóknistych, a podsumowanie tej propozycji znajdziesz w artykule Podsumowanie poselskiej propozycji zmiany ustawy w zakresie konopi przemysłowych.

Chociaż coraz więcej państw na całym świecie liberalizuje prawo dotyczące medycznego i rekreacyjnego stosowania konopi, to często słyszymy również argumenty przeciwko legalizacji. W tym video opublikowanym na kanale Wojna Idei zobaczysz, jakie argumenty najczęściej padają za, a jakie przeciwko legalizacji marihuany.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ffkv01

Zostań wspólnikiem producenta konopi! O 9:00 rusza emisja akcji Freedom Farms

Alba Hemp - rusza zbiórka crowdfundingowa

Rusza emisja akcji Alba Konopie SA. Celem 2,4 mln zł