- Reklama -
Banner

Archeolodzy odkryli konopie w chińskim grobie mającym 2500 lat

Po raz pierwszy, archeolodzy odkryli dobrze zachowane rośliny konopi indyjskich, które znajdowały się na zwłokach pochowanych około 2500 lat temu w północno-wschodnich Chinach. Archelolodzy twierdzą, że to znalezisko da nowy pogląd na temat starożytnych kultur Eurazji używających konopi do celów rytualnych i leczniczych.

W raporcie opublikowanym w czasopiśmie Economic Botany, archelolog Hongen Jiang i jego współpracownicy opisali odnalezienie 35-letniego mężczyzny z Kaukazu w chińskim Turpan Basin. Mężczyzna został pochowany na drewnianym łóżku.

konopie-w-chinskim-grobie
Konopie są bardzo dobrze zachowane. źródło: National Geographic

Trzynaście roślin konopi, z czego każda miała prawie 90cm długości, zostało umieszczonych wzdłuż klatki piersiowej mężczyzny, z korzeniami skierowanymi w stronę miednicy i kwiatami przechodzącymi od brody po lewą stronę twarzy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Na podstawie znaleziska, archeolodzy szacują, że pochówek nastąpił około 2400-2800 lat temu.

Fragment jednej ze znalezionych konopi indyjskich, które zawierają żywiczne "włoski", które zawierają związki psychoaktywne. źródlo: National Geographic
Fragment jednej ze znalezionych konopi indyjskich, które zawierają żywiczne “włoski”, które zawierają związki psychoaktywne. źródlo: National Geographic

To odkycie przyczyniło się do powiększenia kolekcji dowodów archeologicznych, wskazujących na to, że konsumpcja konopi była “bardzo popularna” w Eurazii już tysiące lat temu, mówi Hongen Jiang.

“To pierwszy raz, kiedy archeolodzy odzyskali całe rośliny konopi”

rośliny miały prawie 90cm długości i zostały ułożone w poprzek ciała. źródło: National Geographic
rośliny miały prawie 90cm długości i zostały ułożone w poprzek ciała. źródło: National Geographic

Całkiem niedawno archelolodzy znaleźli małą skórzaną torebeczkę z marihuaną u jednej z kobiet na statku Wikingów z Oseberg. Kobieta, przy której znaleziono worek z konopiami przykuła sporą uwagę naukowców. Prawdopodobnie cierpiała na bóle spowodowane chorobą i przypuszcza się, że konopie, które zostały odkryte w worku były używane jako środek przeciwbólowy. Bierze się też pod uwagę, że były ona wykorzystywane w celach duchowych i były używane w rytuałach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować