- Reklama -
Banner

Amerykański sąd zakazuje ścigania dealerów marihuany

Sąd apelacyjny orzekł we wtorek, że Amerykański Departament Sprawiedliwości nie może ścigać dostawców medycznej marihuany i pacjentów stosujących medyczną marihuanę, za łamanie prawa federalnego dotyczącego konopi indyjskich, o ile osoby te mieszkają w stanach, gdzie marihuana do celów medycznych została zalegalizowana.

Zespół trzech sędziów Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla okręgu dziewiątego jednogłośnie orzekł, że “zabrania Departamentowi Stanów Zjednoczonych wydawania środków”, aby ścigać takie osoby.

Zespół sędziowski nakazał Federalnej Agencji, aby wykazała, że w przypadku 10 toczących się spraw w Kalifornii i Waszyngtonie, naruszone zostały przepisy stanowe. W przypadku ich niewykazania, zdaniem sędziów powinny zostać umorzone wszystkie sprawy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli Departament Sprawiedliwości chce kontynuować te oskarżenia, wnoszącym odwołanie przysługuje przesłuchanie dowodowe w celu ustalenia, czy ich zachowanie było całkowicie dozwolone przez prawo stanowe, w którym mamy na myśli ścisłe przestrzeganie wszystkich warunków nałożonych przez prawo stanowe na użytkowanie, dystrybucję, posiadanie oraz uprawę marihuany,” powiedział sędzie Diarmuid F. O’Scannlain.

Departament Sprawiedliwości nadal jednak może ścigać konkretne osoby, jeśli jego zdaniem naruszyły one federalne prawo dotyczące narkotyków.

Sędziowie zauważyli również, że kolejna administracja może “zmienić priorytety egzekucyjne” i położyć większy nacisk na ściganie przestępstw związanych z łamaniem prawa federalnego dotyczącego marihuany.

To zła wiadomość dla coraz bardziej kontrowersyjnej wojny z marihuaną toczonej przez Departament Sprawiedliwości. Obecnie już 25 stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do celów medycznych.

Komentarz Hyperreala:

Tytuł troszkę na wyrost sensacyjny, ale merytorycznie rzecz biorąc sprawa znacząca. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno DEA chwaliła się, że tak naprawdę może wejść z konfiskatami i aresztowaniami do każdej przychodni i każdego legalnego sklepu z marihuaną, bo federalnie jest ona wciąż nielegalna, a agenci nie robią tego tylko dlatego, że prezydent sobie nie życzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować