- Reklama -
Banner

8 najczęstszych powodów zatrzymania przez policję

Przykro się robi na samą myśl, że wszystkie z tych powodów są na co dzień używane przez policjantów w całym kraju. Wiele z nich nie powinno mieć miejsca ze względu na dyskryminację młodych ludzi. Sprawdźcie 8 najczęstszych powodów wylegitymowania/przeszukania przez policję:

 

1. Prowadzenie “podejrzanych” pojazdów

Podejrzany samochod

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli Twój samochód jest pokryty rdzą, z rury wydechowej kopci  się jak z bonga, a zderzak ledwo trzyma się na taśmie – musisz uważać. Taki stan samochodu działa na policjantów jak magnes, zwłaszcza jeśli za kółkiem siedzi młody, ogolony na łyso mężczyzna w kapturze.

 

2. Jazda późno w nocy

nocna jazda samochodem

Chociaż jest to niedorzeczna przyczyna zatrzymania, to jest bardzo powszechna zwłaszcza w małych miejscowościach. Tak więc, jeśli mieszkasz w miejscowości, gdzie większość ludzi o godzinie 22 jest już w łóżkach, a Ty przez przypadek masz przy sobie worek zioła, warto rozważyć rezygnację z nocnych przejażdżek.

 

3. Zepsute oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Zepsuta lampka od rejestracji

W oczach znudzonych i nadgorliwych policjantów, którzy chcą ukarać mandatem kierowców nie łamiących w znaczący sposób przepisów, zepsute światło od tablicy rejestracyjnej jest dla nich dobrym powodem aby rozpocząć kontrolę.

 

4. Pozostałości po fast foodach

smieci po fast foodzie

Utrzymuj czystość w swoim pojeździe, ponieważ policja zna przyzwyczajenia palaczy marihuany i wie, że na gastrofazie fast food smakuje jak milion dolców. Cmentarz opakowań z McDonalda na tylnych siedzeniach może być wystarczającym powodem, aby policjant przypatrzył się Twoim czerwonym oczom.

 

5. Nieodpowiednia naklejka

Naklejka z marihuaną na aucie

Nie ma policjanta, który widząc na samochodzie naklejkę związaną z marihuaną nie będzie chciał skontrolować jego kierowcy i wszystkich możliwych schowków dostępnych w pojeździe. Gdy policjant zauważy naklejkę “Gas, Grass or Ass, nobody rides for free“, “Ganja Mafia”, flagę Jamajki, lub symbol pokoju, nie będzie dla niego zagadką jaką używką lubisz się raczyć.

 

6. Wypchany samochód

przeladowane auto

Nie wiemy jak w innych miastach, ale w niektórych częściach Krakowa jazda  samochodem z czterema kolegami wygląda dla policji jak odblaskowa naklejka “jedziemy w 5 młodych osób, na pewno mamy bagażnik wypchany narkotykami”. Rada? Jadąc z Mary Jane wyobraź sobie, że to romantyczna podróż – jesteś tylko Ty i ona, a każda dodatkowa osoba to piąte koło u wozu.

 

7. Młode osoby ubrane “na luźno”

Dresiarze

Chyba najczęstszy powód zatrzymań przez policję to podejrzany wygląd. Szerokie spodnie, dres i kaptur działa jak płachta na byka. Niestety Polska policja dyskryminuje młodych ludzi związanych z kulturą hip hop i są oni najczęściej kontrolowaną grupą społeczną. Możesz być szefem międzynarodowej korporacji, który chodzi w dresach a i tak policja Cie przeszuka. Możesz iść z kilogramem heroiny w plecaku, ale ubierzesz fioletowe rurki i policja nawet na Ciebie nie popatrzy.

 

8. Patrzenie się

patrzenie sie

Częstym powodem przeszukania/wylegitymowania jest patrzenie się na policjantów lub co gorsza tajniaków. Jeśli przy tym nie zachowujesz się nerwowo, być może ujdzie płazem. Ale jeśli na przeciwko Ciebie stoi Kia Ceed a w niej 3 łysych gości w kurtkach The North Face, to nie zawieszaj na nich wzroku i spokojnie podążaj swoim krokiem. Wiesz co by sobie pomyśleli gdybyś ich obczajał? “On wie, że my to my? Czy tak się tylko popatrzył?”

Bądźcie ostrożni!

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować