Rekreacyjni użytkownicy marihuany nie doświadczają negatywnych skutków zdrowotnych

Nowe badania z USA nie znalazły związku między używaniem marihuany i problemami zdrowotnymi wśród użytkowników rekreacyjnych.

Rekreacyjni użytkownicy marihuany nie doświadczają negatywnych skutków zdrowotnych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Specjaliści z Boston Medical Center i Boston University School of Medicine przebadali 589 dorosłych osób z pozytywnym wynikiem na obecność kannabinoidów, podczas ich wizyty w szpitalu.

Po przebadaniu ich częstotliwości stosowania marihuany, ogólnego stanu zdrowia i historii hospitalizacji, naukowcom nie udało się znaleźć żadnych informacji, że używanie marihuany ma negatywny wpływ na zdrowie grupy.

Wyniki zostały opublikowane w Journal of General Internal Medicine.

“Wyniki te sugerują, że częste używanie marihuany wśród badanych, u których wykryto kannabinoidy nie jest związane z negatywnymi skutkami zdrowotnymi”

Co ciekawe, wyniki nie wykazały różnic w sprawie wpływu na zdrowie między częstym a rzadkim używaniem marihuany.

Podczas badań, na liście najczęściej wykorzystywanych używek sklasyfikowała się marihuana – 84%, kokaina -25%, 23% opioidy i 8% inne narkotyki, jak twierdzi dr Fuster.

Nawet jeśli nie możemy porównać użytkowników marihuany do tych, którzy nie używali żadnych narkotyków, to nasze wyniki sugerują, że używanie marihuany nie ma wymiernego wpływu na zdrowie.”

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -