- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

600g marihuany na własny użytek i 1,2kg na gospodarstwo domowe – nowy projekt legalizacji konopi w RPA

Gabinet rządu RPA przegłosował ustawę, która legalizuje używanie konopi indyjskich do celów osobistych. Minister sprawiedliwości i więziennictwa Ronald Lamola powiedział w komunikacie prasowym w czwartek (6 sierpnia), że ustawa nada moc wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał niektóre części ustawy o narkotykach i handlu narkotykami oraz ustawy o kontroli leków i substancji pokrewnych za niekonstytucyjne.

Projekt legalizacji marihuany w RPA
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Wyrok został zawieszony na 24 miesiące, aby umożliwić Parlamentowi poprawienie tych sekcji” – powiedział. „Ta ustawa reguluje używanie i posiadanie konopi oraz uprawę konopi indyjskich przez osobę dorosłą na własny użytek.”

„Ustawa określa limit ilości marihuany, jaką może posiadać osoba dorosła, i kryminalizuje palenie marihuany w miejscach publicznych. ”

Ustawa będzie musiała zostać rozpatrzona przez parlament, zanim zostanie zatwierdzona. W 2018 roku Trybunał Konstytucyjny RPA orzekł, że używanie konopi indyjskich jest legalne zarówno do użytku osobistego, jak i medycznego. Jednak obecnie nadal nielegalne jest używanie konopi poza prywatnym mieszkaniem, a także kupowanie i sprzedawanie konopi indyjskich.

Plan regulacji marihuany opublikowany w czerwcu wskazuje, że ​​konopie indyjskie są obecnie najczęściej używaną nielegalną substancją psychoaktywną w Afryce Południowej, przy czym szacuje się, że 3,65% populacji (w wieku od 15 do 64 lat) używa jakiejś formy konopi.

- Reklama - Cannabis Light logo

Ustawa wskazuje również maksymalny wymiar kary więzienia w wysokości 15 lat dla każdego, kto sprzedaje marihuanę. Każdy, kto pali w pobliżu dzieci, może trafić do więzienia na okres do czterech lat. 

Zgodnie z ustawą, każda osoba pełnoletnia może uprawiać do 4 roślin konopi indyjskich. Jeśli w domu mieszka więcej osób, to liczba roślin może wzrosnąć do ośmiu. Dorosła osoba może posiadać w domu do 600 gramów kwiatów konopi indyjskich lub 1,2 kg na gospodarstwo domowe liczące przynajmniej 2 osoby.

100 gramów kwiatów konopi można posiadać w miejscach publicznych. Ustawa ustanawia system, który zrównuje dwie młode rośliny konopi do jednej rośliny kwitnącej i 5 gramów świeżego kwiatu na 1 gram suszonego kwiatu, donosi Business Insider.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -