- Reklama -
Banner

11 prezydentów Stanów Zjednoczonych, którzy palili marihuanę

Marihuanę palą nie tylko hipisi i młodzi ludzie, ale także prezydenci. Oto spojrzenie na zwolenników i przeciwników marihuany w białym domu.

1. Barrack Obama

barrack-obama-marihuana

Obecny prezydent USA przyznał się do używania kokainy i marihuany w czasach swojej młodości.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

 

2. George W. Bush

bush-pali-marihuane

Przyznał się jedynie do używania kokainy kiedy był młody. Później, Douglas Wead, który pisał jego biografie zacytował słowa prezydenta, “Nie chciałbym odpowiadać na pytania związane z marihuaną. Wiesz dlaczego? Bo nie chcę, aby dzieci robiły próbowały tego samego co ja.

 

3. Bill Clinton

bill-clinton-pali-marihuane

Kiedy byłem w Anglii, eksperymentowałem z marihuaną raz lub dwa, ale mi się nie spodobało. Nie palę i nie będę tego robił” odpowiedział Bill Clinton na pytanie o to czy używał konopi indyjskich. Jednak Christopher Hitchens, powiedział, że Bill miał skłonności do ciasteczek z marihuaną.

 

4. Ronald Reagan

ronald-reagan-pali-marihuane

Zmarł on z powodu choroby Alzheimera. Nawet gdyby wiedział o tym, że marihuana mogłaby mu pomóc w leczeniu choroby i chronieniu jego mózgu, najprawdopodobniej nie używałby jej, sądząc po jego wypowiedzi: “Mamy teraz niepodważalny dowód, że palenie marihuany, nawet jednego jointa jest równe uszkodzeniu mózgu, takiemu jak opalanie się na plaży podczas wybuchu bomby wodorowej“.

 

5. Jimmy Carter

jimmy-carter-marihuana

powiedział, że nigdy nie palił marihuany, ale jest pewny, że jego syn Chip robił to na dachu białego domu razem z Willie Nelson’em. Mimo to, Carter był najbardziej postępowym prezydentem, który chciał zakończyć wojnę z narkotykami mówiąc: “Popieram ustawę zmieniającą prawo federalne, która zakazuje karania za posiadanie do jednej uncji marihuany“.

 

6. Richard Nixon

Richard-Nixon-pali-marihuane

To on rozpoczął wojnę z narkotykami. Jego irracjonalna nienawiść do marihuany i ras innych niż biała wyjawiała się w cytatach: “Chcę mocnego oświadczenia w sprawie marihuany, które całkowicie ją przekreśli. To zabawne, że każdy z tych dupków, który chce legalizacji jest żydem.

 

7. John F. Kennedy

kennedy-pali-marihuane

Używał marihuany w celu leczenia ciężkiego bólu pleców, co jest potwierdzone wieloma zapiskami, między innymi w jego biografii. “Wieczorem, 16 lipca 1962r., Kennedy i Mary Meyer palili razem marihaunę… Prezydent spalił trzy z sześciu jointów, które przyniosła Mary. Początkowo nie czuł żadnych skutków. Potem zamknął oczy i odmówił czwartego.”

 

8. Abraham Lincoln

Abraham-Lincoln-pali-marihuane

Internet obfituje w cytaty, które mówią, że “Abraham kochał palić słodkie konopie z fajki i grać na harmonijce.

 

9. Franklin Pierce

Franklin-Pierce-marihuana

Jeden z trzech prezydentów którzy byli wojskowymi. Palił on marihuanę podczas wojny amerykańsko-meksykańskiej. W liście do rodziny napisał, że “palenie marihuany to jedyna dobra rzecz na wojnie“.

 

10. Thomas Jefferson

thomas-jefferson-marihuana

Oprócz uprawy konopi, Jefferson był ambasadorem Francji, kiedy nastały tam czasy haszyszu. Przemycał on nasiona konopi z Chin do Ameryki. W internecie można zaleźć cytat: “Najlepsze chwile mojego życia spędziłem na werandzie, paląc konopie i patrząc na horyzont“.

 

11. George Washington

Thomas_Jefferson_marihuana

Był on znany z uprawy konopi. Zachowały się jego pamiętniki, w których pisał, że “zasiał konopie w na błotnistym terenie” aby hodować je na włókno. Zaczął oddzielać rośliny męskie od żeńskich, aby zachować tylko męskie. Było już za późno (po ok 3-4 tygodniach wzrostu), kiedy zobaczył, że zamiast konopi przemysłowych rośną kwiaty konopi, które zawierały THC”. Istnieją również dowody na to, że stosował preparaty z konopi aby złagodzić ból zębów.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować