- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościŚwiat"Zjarany leniwiec" - efekty kampanii przeciwko używaniu marihuany

“Zjarany leniwiec” – efekty kampanii przeciwko używaniu marihuany

Pod koniec ubiegłego roku, rząd Nowej Południowej Walii zaprezentował kampanię przeciwko marihuanie – Stoner Sloth. Kampania miała zniechęcić nastolatków do używania marihuany. Jak w wielu tego typu kampaniach, propaganda była wyjątkowo słaba, a internauci od razu wyśmiali ten projekt.

Seria filmików miała pokazać lenistwo i głupotę palaczy marihuany w codziennych sytuacjach, pokazując, że nastolatkowie używający marihuany będą leniwi i głupi jak leniwce.

Zobacz kampanię Stoner Sloth:

Kampania została natychmiast skrytykowana, argumentując, że filmy nie były brane na poważnie przez nastolatków, którzy jak się okazało są troszeczkę mądrzejsi niż członkowie rządu Nowej Południowej Walii i nie zaakceptowali takiej metody edukacji.

Nastolatkowie powinni być traktowani poważnie, i być edukowani w temacie marihuany a nie odstraszani. Jak wiele kosztowała podatników ta nieudana kampania przeciwko marihuanie?

Kampania “Stoner Sloth” w Nowej Południowej Walii kosztowała ponad 350.000$ i zajęła 265 godzin pracy osób, które były zaangażowane w projekt.

Kampania, która miała pokazać nastolatków używających marihuany jako leniwca, została uruchomiona w grudniu 2015r.

Została ona publicznie wyśmiana zarówno w wiadomościach, jak również przez premiera Nowej Południowej Walii – Mike Baird.

The National Cannabis Prevention and Information Centre (NCPIC) zdystansowała się od kampanii mówiąc, że “Obecna kampania stoner sloth nie odzwierciedla poglądów NCPIC dotyczących szkód wywołanych używaniem marihuany.”

Kampania Stoner Sloth okazała się marnotrawstwem środków publicznych i przykładem propagandy, która nie trafia do młodzieży. Chcąc edukować młodzież w zakresie używania marihuany, należy zacząć właśnie od edukacji, a nie przedstawianiu palaczy marihuany jako śmiesznego leniwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Dwóch paranoicznych przemytników marihuany zadzwoniło pod 911, aby się poddać (video)

Dwóch amerykańskich przemytników marihuany złamało złotą zasadę handlu narkotykami. Będąc pod wpływem marihuany, którą...

Kanadyjski producent marihuany rozpocznie współpracę ze szwedzkim koncernem farmaceutycznym

Firma Novartis AG rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą produkującą konopie indyjskie, wspieraną przez miliardera...

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia...

Izrael dekryminalizuje marihuanę. Jej posiadanie nie jest już przestępstwem

Ustawa dotycząca dekryminalizacji marihuany  w Izraelu, została zatwierdzona w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy, który...