- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

“Zjarany leniwiec” – efekty kampanii przeciwko używaniu marihuany

Pod koniec ubiegłego roku, rząd Nowej Południowej Walii zaprezentował kampanię przeciwko marihuanie – Stoner Sloth. Kampania miała zniechęcić nastolatków do używania marihuany. Jak w wielu tego typu kampaniach, propaganda była wyjątkowo słaba, a internauci od razu wyśmiali ten projekt.

zjarany leniwiec kampania przeciwko marihuanie
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Seria filmików miała pokazać lenistwo i głupotę palaczy marihuany w codziennych sytuacjach, pokazując, że nastolatkowie używający marihuany będą leniwi i głupi jak leniwce.

Zobacz kampanię Stoner Sloth:

Kampania została natychmiast skrytykowana, argumentując, że filmy nie były brane na poważnie przez nastolatków, którzy jak się okazało są troszeczkę mądrzejsi niż członkowie rządu Nowej Południowej Walii i nie zaakceptowali takiej metody edukacji.

Nastolatkowie powinni być traktowani poważnie, i być edukowani w temacie marihuany a nie odstraszani. Jak wiele kosztowała podatników ta nieudana kampania przeciwko marihuanie?

- Reklama - Cannabis Light logo

Kampania “Stoner Sloth” w Nowej Południowej Walii kosztowała ponad 350.000$ i zajęła 265 godzin pracy osób, które były zaangażowane w projekt.

Kampania, która miała pokazać nastolatków używających marihuany jako leniwca, została uruchomiona w grudniu 2015r.

Została ona publicznie wyśmiana zarówno w wiadomościach, jak również przez premiera Nowej Południowej Walii – Mike Baird.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

The National Cannabis Prevention and Information Centre (NCPIC) zdystansowała się od kampanii mówiąc, że “Obecna kampania stoner sloth nie odzwierciedla poglądów NCPIC dotyczących szkód wywołanych używaniem marihuany.”

Kampania Stoner Sloth okazała się marnotrawstwem środków publicznych i przykładem propagandy, która nie trafia do młodzieży. Chcąc edukować młodzież w zakresie używania marihuany, należy zacząć właśnie od edukacji, a nie przedstawianiu palaczy marihuany jako śmiesznego leniwca.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -