- Reklama -
Banner

“Zjarany leniwiec” – efekty kampanii przeciwko używaniu marihuany

Pod koniec ubiegłego roku, rząd Nowej Południowej Walii zaprezentował kampanię przeciwko marihuanie – Stoner Sloth. Kampania miała zniechęcić nastolatków do używania marihuany. Jak w wielu tego typu kampaniach, propaganda była wyjątkowo słaba, a internauci od razu wyśmiali ten projekt.

Seria filmików miała pokazać lenistwo i głupotę palaczy marihuany w codziennych sytuacjach, pokazując, że nastolatkowie używający marihuany będą leniwi i głupi jak leniwce.

Zobacz kampanię Stoner Sloth:

Kampania została natychmiast skrytykowana, argumentując, że filmy nie były brane na poważnie przez nastolatków, którzy jak się okazało są troszeczkę mądrzejsi niż członkowie rządu Nowej Południowej Walii i nie zaakceptowali takiej metody edukacji.

Nastolatkowie powinni być traktowani poważnie, i być edukowani w temacie marihuany a nie odstraszani. Jak wiele kosztowała podatników ta nieudana kampania przeciwko marihuanie?

Kampania “Stoner Sloth” w Nowej Południowej Walii kosztowała ponad 350.000$ i zajęła 265 godzin pracy osób, które były zaangażowane w projekt.

Kampania, która miała pokazać nastolatków używających marihuany jako leniwca, została uruchomiona w grudniu 2015r.

Została ona publicznie wyśmiana zarówno w wiadomościach, jak również przez premiera Nowej Południowej Walii – Mike Baird.

The National Cannabis Prevention and Information Centre (NCPIC) zdystansowała się od kampanii mówiąc, że “Obecna kampania stoner sloth nie odzwierciedla poglądów NCPIC dotyczących szkód wywołanych używaniem marihuany.”

Kampania Stoner Sloth okazała się marnotrawstwem środków publicznych i przykładem propagandy, która nie trafia do młodzieży. Chcąc edukować młodzież w zakresie używania marihuany, należy zacząć właśnie od edukacji, a nie przedstawianiu palaczy marihuany jako śmiesznego leniwca.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować