- Reklama -
Banner

Zimbabwe chce zalegalizować marihuanę, aby przyciągnąć międzynarodowych inwestorów

Chociaż ruch legalizacji i dekryminalizacji najbardziej widać w Stanach Zjednoczonych, to zielona fala okazuje się być zjawiskiem globalnym. Zimbabwe chce poruszyć swoją gospodarkę, uprawiając marihuanę na ziemiach górskich.

Jak twierdzi minister ds. inwestycji w Zimbabwe, Obert Mpofu, kanadyjska firma złożyła już nawet wniosek o zezwolenie na uprawę marihuany.

Lokalne wadze rozważają legalizację uprawy marihuany (lokalnie znanej jako “mbanje”), aby zachęcić inwestorów i międzynarodowych producentów do stymulowania gospodarki Zimbabwe.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W Zimbabwe na terenie całego kraju tworzone są strefy (Special Economic Zones (SEZs), które zezwalają na zwolnienie z przepisów dotyczących prawa pracy i upodmiotowienia gospodarczego, które stanie się zachętą biznesową dla międzynarodowych inwestorów.

Według ministra ds. promocji – Oberta Mpofu, jedna z nieujawnionych Kanadyjskich firm uprawiających medyczną marihuanę, złożyła już wniosek o zezwolenie na uprawę marihuany. Jeśli zostanie on zatwierdzony, zarówno uprawa, jak i używanie marihuany byłoby legalne w wybranych strefach.

Chociaż motywy działania rządu są czysto biznesowe, to decyzja ta może być kluczowa dla lokalnych konsumentów trawki.

Obecnie w Zimbabwe uprawa i używanie “mbajne” (marihuana) jest nielegalne i zagrożone jest karą do 12 lat więzienia. Ruch legalizacji marihuany rozprzestrzenia się na zarówno na całym świecie, jak i w całej Afryce, i dr Mpofu też dostrzega korzyści medyczne i ekonomiczne płynące z legalizacji konopi indyjskich.

“Ta firma pochodzi z Kanady i jest jednym z największych koncernów w tym kraju. Produkuje ona konopie indyjskie do celów medycznych na ścisłych zasadach. Nie widzę w tym nic złego i myślę, że jeśli będziemy legalizować mbanje, to skorzystamy na tym z medycznego punktu widzenia, ponieważ jest ona skuteczna w walce z bólem, tak jak morfina.”

Niezależnie od motywów zainteresowania marihuaną przez rząd Zimbabwe, jej uprawa z pewnością przyniesie wzrost gospodarczy i doprowadzić może do dekryminalizacji w całym kraju. Kanadyjskie koncerny uprawiające medyczną marihuanę rozprzestrzeniają się na całym świecie, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wkrótce zagoszczą także w Afryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować