- Reklama -
Banner

Marihuana łagodzi objawy zmęczenia i zwiększa poziom energii – wskazują nowe badania

Naukowcy z University of New Mexico wykorzystali aplikację mobilną, aby sprawdzić wpływ marihuany na zmęczenie. Badanie wykazało, że ponad 91 procent osób biorących udział w badaniu zgłosiło poprawę objawów zmęczenia po spożyciu produktów z konopi indyjskich.

Wyniki badania pokazały, że pacjenci z przewlekłym bólem, rakiem, chorobą Parkinsona i stwardnieniem rozsianym zgłosiły zwiększony poziom energii po spożyciu medycznej marihuany. Osoby, które paliły jointy zgłaszały większą ulgę w łagodzeniu objawów zmęczenia niż użytkownicy bonga lub waporyzatora.

W badaniu zatytułowanym „Skutki spożywania kwiatów konopi w leczeniu zmęczenia”, opublikowanym w czasopiśmie Medical Cannabis and Cannabinoids, naukowcy z University of New Mexico (UNM) wykazali, że stosowanie konopi powoduje natychmiastową poprawę uczucia zmęczenia u większości użytkowników.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Było to pierwsze badanie na dużą skalę, które wykazało, że po spaleniu kwiatów konopi ludzie mogą odczuwać poprawę uczucia zmęczenia średnio o 3,5 punktu w skali 0-10.

Wzrost energii po użyciu marihuany

Pomimo przekonań, że częste używanie konopi indyjskich może skutkować obniżeniem aktywności behawioralnej i dążenia do celu lub tego, co naukowcy nazywają „syndromem amotywacyjnym”, ludzie mają tendencję do odczuwania wzrostu poziomu energii natychmiast po spożyciu marihuany”, powiedział współautor i profesor nadzwyczajny Jacob Miguel Vigil w Wydziale Psychologii UNM.

Badanie opierało się na raportach z 3922 sesji używania konopi indyjskich zarejestrowanych przez 1224 pacjentów za pomocą aplikacji mobilnej Releaf App. Aplikacja Releaf App pomaga użytkownikom rejestrować różne cechy kupowanej marihuany i monitorować efekty jej działania, takie jak nasilenie lub złagodzenie objawów lub doświadczane skutki uboczne.

Ponieważ rośliny konopi są bardzo zróżnicowane pod względem składu chemicznego, pacjenci i konsumenci często stają przed wyzwaniem stale zmieniających się partii konkretnej odmiany, z których każda może mieć inny profil kannabinoidowy i terpenowy. Aplikacja Releaf umożliwia użytkownikom prowadzenie elektronicznego dziennika efektów specyficznych dla konkretnego produktu w celu samodzielnego monitorowania efektów.

Wnioski z badań

Jednym z najbardziej zaskakujących wyników tego badania jest to, że ogólnie konopie indyjskie łagodziły objawy zmęczenia, a nie tylko produkty o konkretnej specyfikacji, takich jak te o wyższym poziomie THC lub CBD lub produkty o przewadze genów sativa lub indica.” powiedział współautor i profesor nadzwyczajny Sarah Stith w Wydziale Ekonomii UNM.

Jednocześnie główne kannabinoidy – tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD) były w dużej mierze nieskorelowane ze zmianami w odczuwaniu zmęczenia, sugerując, że inne mniejsze kannabinoidy i związki chemiczne, takie jak terpeny, mogą mieć większy wpływ na skutki używania konopi indyjskich, niż wcześniej sądzono.” dodał Jacob Miguel Vigil.

Przewiduję, że w niedalekiej przyszłości pacjenci będą mieli możliwość dostępu do bardziej zindywidualizowanych produktów z konopi indyjskich, z różnymi kombinacjami profili chemicznych przeznaczonymi do leczenia specyficznych jednostek chorobowych”. – podsumował współautor i profesor nadzwyczajny Jacob Miguel Vigil z Wydziału Psychologii na University of New Mexico.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować