- Reklama -
Banner

Wpływ codziennego używania marihuany na układ nagrody w mózgu

Badania przeprowadzone przez Center for Brain Health na University of Texas, które zostały opublikowane przez National Institute on Drug Abuse wskazują, że regularne palenie marihuany zmienia naturalny układ nagrody. Może to wpływać na zdolność do podejmowania decyzji i utrzymywania relacji, ponieważ perspektywa ryzyka i korzyści zostaje zmieniona.

Uważa się, że naukowcy po raz pierwszy udowodnili, że można zidentyfikować codziennych użytkowników marihuany po tym jak ich mózg reaguje na konopie indyjskie, w porównaniu do osób, które nie używają marihuany. Badania sugerują nawet, że w oparciu o aktywność mózgu możliwe jest określenie, czy osoba używa marihuany rekreacyjnie czy jej stosowanie jest już problematyczne.

Naukowcy przeprowadzili badania na grupie 59 użytkowników marihuany i 70 osobach, które jej nie używają. Użytkownicy marihuany przeciętnie używali jej od 12 lat. Następnie za pomocą rezonansu magnetycznego zmierzyli ich aktywność mózgu poprzez wykrycie zmian w przepływie krwi. Naukowcy przedstawili badanym zdjęcia związane z używaniem marihuany, takie jak bongo, joint itd., a następnie inne obrazy, takie jak owoce.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odkryli, że użytkownicy marihuany mieli większą aktywność mózgu w systemie nagrody, kiedy pokazano im pierwszy zestaw zdjęć, w porównaniu do osób, które nie używają marihuany. Największą aktywność odnotowano w regionach mózgu związanych z układem nagrody, na przykład w korze przedczołowej czy prążkowiu przednim.

Francesca Filbey – ekspert neurologii w Center for BrainHealth w USA powiedziała: “To badanie pokazuje, że marihuana zakłóca naturalny układ nagrody, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy jej intensywnie używają. W istocie, te zmiany w mózgu mogą być markerem przejścia z rekreacyjnego stosowania do momentu, w którym staje się już to problematyczne.”

“Odkryliśmy, że zakłócenie systemu nagrody koreluje z liczbą problemów, takich jak problemy rodzinne, które spowodowane są używaniem marihuany. Dalsze używanie marihuany pomimo tych problemów jest wskaźnikiem uzależnienia od marihuany.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować