Strona główna Aktualności Wiemy ile wart jest rynek legalnej marihuany na całym świecie!

Wiemy ile wart jest rynek legalnej marihuany na całym świecie!

0
Wiemy ile wart jest rynek legalnej marihuany na całym świecie!

Według nowego raportu opublikowanego przez Brightfield Group, firmy badawczej zajmującej się badaniem rynku marihuany, międzynarodowy rynek legalnych konopi ma wynieść 31,4 miliarda dolarów do 2021 roku. Obecnie szacuje się, że światowy rynek ma wartość 7,7 miliarda dolarów, a jego roczna stopa wzrostu wyniesie 60 procent, ponieważ inne kraje regularnie liberalizują prawo dotyczące marihuany.

Stany Zjednoczone napędzają obecnie 90 procent światowej sprzedaży konopi indyjskich, ale ich udział spadnie do 57 procent w 2021 roku. Jest to w dużej mierze zasługą Kanady, która w 2018 roku zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych.

Tymczasem kraje Ameryki Łacińskiej i Europy coraz częściej legalizują medyczną marihuanę. Niemieckie partie polityczne rozważają legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w ramach rozmów prowadzonych w koalicji rządu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

USA straci pozycję lidera na rynku marihuany?

Wiele kanadyjskich firm uprawiających konopie indyjskie prowadzi ekspansje na międzynarodowe rynki, eksportując swoje produkty do Europy i Ameryki Południowej. Czy kiedy inne kraje zliberalizują przepisy dotyczące marihuany, to czy USA zostanie daleko w tyle?

“Zdecydowanie nie”, mówi Bethany Gomez, dyrektor ds. badań w Brightfield Group. Gomez podkreśliła, że pomimo wzrostu rynku globalnego, USA nadal będzie dominować. “Rynek USA jest o wiele większy, niż pozostałe międzynarodowe rynki razem.”

Stany Zjednoczone są obecnie światowym liderem w zakresie reformy prawa związanego z marihuaną, ale oczy innych krajów zwrócone są na Kanadę, kiedy opracowywane są programy leczenia marihuaną medyczną.

“Ogromna większość (medycznych programów marihuany) wygląda zupełnie inaczej, niż w USA. Nie możesz wejść i kupić żelków z kannabinoidami, ponieważ jest to uznane za lekarstwo.” – powiedziała Gomez. “Kanadyjskie podejście do regulacji i zróżnicowania produktów znacznie lepiej odzwierciedla to, że widzimy na arenie międzynarodowej.”

Medyczna marihuana może być tak kosztowna, że pacjenci zmieniają miejsce zamieszkania lub szukają dostępu na czarnym rynku. “Jeśli olej z konopi kosztuje 330 dolarów w stanie, gdzie średni roczny dochód wynosi 10.000 dolarów rocznie, to zdolność do jego zakupu maleje.” – powiedziała Gomez.

Chociaż na rynku legalnej marihuany istnieje duży potencjał wzrostu, to inwestorzy i przedsiębiorcy powinni ostrożnie podchodzić do międzynarodowego rynku marihuany. “Jest wiele okazji do zarobku, ale trzeba być ostrożnym, bo większość szumu jest przesadzona.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj