- Reklama -
Banner

Kanada zalegalizuje marihuanę w 2018 roku

Kanadyjczycy powinni móc legalnie palić marihuanę już pierwszego lipca 2018 roku. Z dniem 10 kwietnia 2017 roku, Premier Justin Trudeau wprowadzi ustawę o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, która powinna obowiązywać od pierwszego lipca 2018 roku.

Justin Trudeau od dawna obiecywał legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Kanada byłaby najbardziej rozwiniętym krajem na świecie, w którym stosowanie marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych będzie legalne.

W ubiegłym roku w USA, wyborcy takich stanów jak Kalifornia, Massachusetts, Maine i Nevada głosowali w zeszłym roku, aby zatwierdzić legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Dzięki wyborcom, stany te dołączyły do Kolorado, Waszyngtonu, Oregonu i Alaski, które już wcześniej zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. W Ameryce Południowej Urugwaj jest jedynym krajem, w którym marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna.

Minister Sprawiedliwości Jody Wilson-Raybould odmówił potwierdzenia dat podanych przez Justina Treudeau, ale w oświadczeniu stwierdził, że rząd zobowiązuje się do wprowadzenia ustawy, która “zalegalizuje, ściśle ureguluje i ograniczy dostęp do marihuany.”

“Zostanie to zrobione w staranny sposób, aby trzymać marihuaną z dala od rąk dzieci i młodzieży, a także nie pozwolić przestępcom na czerpanie profitów,” powiedział w oświadczeniu. “Aby wypełnić nasze zobowiązanie do legalizacji, ustawodawstwo będzie musiało przejść w odpowiednim czasie przez proces parlamentarny.”

O planach legalizacji marihuany w Kanadzie dowiedział się Snoop Dogg, który na Twitterze podsumował sprawę słowami “Oh Canada!”

30 gramów na własny użytek

W ramach legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, Kanadyjczycy będą mogli posiadać przy sobie do 30 gramów suszu i uprawiać do czterech roślin w domu.

Zaleca się również, aby marihuana o wysokim stężeniu THC była wyżej opodatkowana niż słabsze odmiany. Mówi się również o tym, że marihuana powinna być sprzedawana w tym samym miejscu co alkohol lub tytoń.

Specjaliści z dziedziny życia publicznego sugerują, aby minimalny wiek niezbędny do zakupu marihuany to 21 lat, kiedy mózg się jeszcze rozwija do 25 roku życia. Stwierdzenie, że minimalny wiek jest zbyt wysoki może chronić nielegalny rynek.

Kanadyjska młodzież ma wyższy wskaźnik używania marihuany do celów rekreacyjnych niż ich rówieśnicy na całym świecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować