- Reklama -
Banner

Wielka Brytania: Polak uprawiał marihuanę, aby zdobyć pieniądze na leczenie córki

Andrzej M. założył w swoim wynajętym domu plantację marihuany, aby pomóc w sfinansowaniu leczenia swojej córki chorej na raka. Policja odkryła, że dwie sypialnie w domu 56-latka w Stoke zostały przekształcone pod uprawę marihuany.

Sąd w Stoke uznał, że skonfiskowane konopie miały wartość 41.000 funtów, a sam Andrzej M. w niebezpieczny sposób pobierał energię elektryczną. Prokurator Jonathan Dickson powiedział, że “w tylnej sypialni znajdowało się 35 roślin konopi indyjskich, wraz z oświetleniem, wentylatorami, grzejnikami i dużym systemem filtracji.”

“W drugiej sypialni znajdowało się 40 roślin, razem z oświetleniem i wentylatorami. Wygląda na to, że trzecia sypialnia została przekształcona w ten sam sposób, jak dwie pozostałe.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Sąd stwierdził, że znalezione rośliny były już po osiągnięciu dojrzałości, a sam Andrzej M. otrzymałby z nich około 4 kilogramy suszu. W zależności od tego, w jaki sposób zostałyby sprzedane, ich wartość mogłaby wynieść od 14.000 do 41.000 funtów.

Polak został aresztowany, a podczas przesłuchania przyznał, że uprawiał rośliny “z rozpaczy”, aby zapłacić za leczenie swojej córki w Polsce, która choruje na raka kości. Następnie przyznał się do winy za uprawę marihuany i nielegalny pobór prądu z nieruchomości, w której mieszkał od marca zeszłego roku.

“Pan Andrzej M. przyznał się do winy, twierdząc, że uprawiał konopie indyjskie, aby wesprzeć swoją córkę i zapewnić jej możliwość leczenia. Część leczenia jest opłacana, ale niektóre leki, których potrzebowała, nie były refundowane, a on próbował je sfinansować, wysyłając pieniądze do Polski.”

Andrzej M. twierdzi, że o konfiguracji sprzętu do uprawy marihuany dowiedział się z internetu i sam był zszokowany ilością marihuany, którą otrzymał ze zbiorów.

Sędzia Paul Glenn skazał mężczyznę na trzy lata więzienia. Powiedział: “Policja znalazła profesjonalny zestaw z oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i izolacją. Zakup sprzętu był znaczącym wydatkiem. Wyciągam stąd wniosek, że to będzie ciągła operacja.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować