- Reklama -
Banner

Używanie konopi o poranku może znacznie poprawić nastrój

Każdy z nas czasami wstaje lewą nogą, ale pocieszający jest fakt, że nawet najgorszy poranek może okazać się trochę lepszy. Najnowsze badania wykazały, że używanie konopi o poranku może znacznie poprawić nastrój.

W badaniach przeprowadzonych przez Marię Testę, starszego naukowca z Uniwersytetu w Buffalo w Instytucie Klinicznym i Badawczym ds. Uzależnień, zapytano 183 pary heteroseksualne – w których co najmniej jeden partner używał konopi przynajmniej dwa razy w tygodniu – aby zarejestrować codzienną aktywność związaną z używaniem konopi przez 30 kolejnych dni, a konkretnie rejestrować w swoim dzienniku odczucia związane z używaniem marihuany.

Celem badania było ustalenie, czy pozytywny lub negatywny nastrój o poranku wpłynie na używanie konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pary zostały poproszone o zapisanie swoich uczuć przed i po konsumpcji (wybierając jedną z 11 opcji, w tym „zirytowanie”, „zestresowanie”, „niepokój/ nerwowość”); oraz jak partnerzy odnosili się do używania konopi – pozytywnie lub negatywnie.

Wśród założeń naukowców prowadzących badanie panowało przekonanie, że ludzie używają różnych substancji w celu “łagodzenia psychicznego dyskomfortu”.

Naukowcy odkryli, że słabszy poranny nastrój zwiększał prawdopodobieństwo późniejszego używania marihuany, ale uczucie lęku lub wrogości nie miało większego wpływu na późniejszą konsumpcję. Osoby badane częściej stosowały konopie indyjskie, jeśli ich partner również ich używał.

„Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet prawdopodobieństwo stosowania konopi w danym dniu było większe, gdy poranny nastrój był niższy niż przeciętny, co sugeruje, że ludzie mogą stosować konopie w celu przywrócenia pozytywnego nastroju.” – napisali naukowcy. „Jednak wyniki nie dają przekonującego poparcia dla hipotezy o samoleczeniu, ponieważ ani wrogi, ani niespokojny nastrój nie przyczyniły się do późniejszego używania konopi”.

Efekty używania konopi wydawały się być w większości pozytywne – przynajmniej w przypadku pozytywnych poranków. Konopie zwiększyły „pozytywny nastrój” i zmniejszyły „wrogość i niepokój” – stwierdzili naukowcy – zjawisko było „identyczne dla mężczyzn i kobiet”.

Odkrycia opublikowano w sierpniowym wydaniu czasopisma Addictive Behaviors. Jednym z ograniczeń badania jest brak kontroli nad tym, jakie odmiany marihuany zostały użyte oraz w jakich ilościach. Istnieje różnica między używaniem marihuany bogatej w THC, a używaniem odmian bogatych w CBD – chociaż może dla indywidualnych użytkowników, efekt końcowy może być podobny.

Czy to oznacza, że powinieneś używać marihuany, jeśli budzisz się w złym humorze? To zależy wyłącznie od ciebie i jest całkowicie możliwe, że twój negatywny nastrój poprawi się bez konieczności używania marihuany. Konopie na pewno mają wpływ na regulację nastroju, więc czasami mogą okazać się pomocne, zwłaszcza w poniedziałek. Należy jednak pamiętać, że wysokie dawki THC mogą znacznie spowolnić resztę dnia, więc ciekawą alternatywą może okazać się Cannabis Light.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować