- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Czy to kosmici? Nie. To różowe światło z uprawy marihuany, które rozświetliło niebo w Australijskim miasteczku

Niebo nad małym australijskim miasteczkiem w tajemniczy sposób zostało rozświetlone różową poświatą, która sprawiła, że niektórzy mieszkańcy myśleli, że rozpoczęła się inwazja obcych.

Różowe niebo w Australii rozświetliła uprawa marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mieszkańcy Mildury w północno-zachodniej Wiktorii byli w stanie najwyższej gotowości, a nawet trochę przestraszyli się różowego światła na niebie we wtorek wieczorem. Mieszkanka Mildury o znajomo brzmiącym nazwisku – Tammy Szumowski powiedziała Daily Mail Australia, że jej mama zadzwoniła z pytaniem, czy widziała „to dziwne różowe światło na niebie”.

Później okazało się, że tajemnicze różowe światło pochodzi z pobliskiej uprawy marihuany do celów medycznych, w której nie zostały zasłonięte żaluzje.

Mój mąż, dzieci i ja wskoczyliśmy do samochodu i pojechaliśmy do moich wujków mieszkających w Merbein South, gdzie światło było silne” – powiedziała. „Wyglądało to bardzo dziwacznie i nie mieliśmy pojęcia, co to było”.

Pani Szumowski od razu opublikowała niesamowite zdjęcia na Facebooku, aby sprawdzić, czy znajomi i sąsiedzi mają jakąkolwiek wiedzę na temat tajemniczego światła.

- Reklama - Cannabis Light logo

Właśnie zrobiłem te zdjęcia w Merbein na południu! Jakieś pomysły, co to jest? Kosmici? Stranger Things? pisała pani Szumowski.”

Jej przyjaciele byli równie zdezorientowani, a nawet przerażeni.

Mieliśmy wiele komentarzy, mówiących, że to asteroida, kometa, czy to odwrócony świat z programu telewizyjnego „Stranger Things”, albo kosmici.” – powiedziała Daily Mail Australia.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Fioletowe światło pochodziło z uprawy marihuany

Ale prawda nie miała nic wspólnego z kosmitami, ani jakimkolwiek zjawiskiem astronomicznym. Po przyjeździe na miejsce, z którego dobiegało fioletowe światło, okazało się, że niesamowity fioletowy blask pochodzi z potężnych świateł w hodowli marihuany leczniczej.

Firma Cann Pharmaceutical, która uprawia marihuanę do celów medycznych, potwierdziła, że żaluzje w komercyjnej szklarni były otwarte, a oświetlenie LED do uprawy konopi często ma barwę różową lub fioletową.

Komercyjne światła do uprawy konopi często są mierzone w gęstości strumienia fotonów (PPFD), a w niektórych przypadkach osiągają one 2000 PPFD. Według jednego z producentów lamp, 2000 PPFD to podobna ilość światła, którą rośliny otrzymują w słoneczny, bezchmurny dzień.

Jak być może wiesz, konopie rosną, kiedy długość dnia się wydłuża. Czas kwitnienia to 12 godzin światła i 12 godzin ciemności, czyli zwykle od 7:00 do 19:00” – powiedział Peter Crock – dyrektor generalny Cann Group.

Ponieważ nowa strefa do uprawy wejdzie do użytku w ciągu następnego lub dwóch dni, mieliśmy włączone światła. Zwykle rolety zaciemniające zamykają się w tym samym czasie, gdy zachodzi słońce, ale zeszłej nocy mieliśmy włączone światła, a rolety jeszcze się nie zamknęły i to był ten okres, w którym lampy wytworzyły poświatę.” – wytłumaczył Peter Crock.

Lokalizacja obiektu tradycyjnie nie została ujawniona. Pomimo różowej poświaty dającej wskazówki co do lokalizacji obiektu, pan Crock powiedział, że nie ujawni, gdzie dokładnie znajduje się uprawa.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -