- Reklama -
Banner

Czy to kosmici? Nie. To różowe światło z uprawy marihuany, które rozświetliło niebo w Australijskim miasteczku

Niebo nad małym australijskim miasteczkiem w tajemniczy sposób zostało rozświetlone różową poświatą, która sprawiła, że niektórzy mieszkańcy myśleli, że rozpoczęła się inwazja obcych.

Mieszkańcy Mildury w północno-zachodniej Wiktorii byli w stanie najwyższej gotowości, a nawet trochę przestraszyli się różowego światła na niebie we wtorek wieczorem. Mieszkanka Mildury o znajomo brzmiącym nazwisku – Tammy Szumowski powiedziała Daily Mail Australia, że jej mama zadzwoniła z pytaniem, czy widziała „to dziwne różowe światło na niebie”.

Później okazało się, że tajemnicze różowe światło pochodzi z pobliskiej uprawy marihuany do celów medycznych, w której nie zostały zasłonięte żaluzje.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Mój mąż, dzieci i ja wskoczyliśmy do samochodu i pojechaliśmy do moich wujków mieszkających w Merbein South, gdzie światło było silne” – powiedziała. „Wyglądało to bardzo dziwacznie i nie mieliśmy pojęcia, co to było”.

Pani Szumowski od razu opublikowała niesamowite zdjęcia na Facebooku, aby sprawdzić, czy znajomi i sąsiedzi mają jakąkolwiek wiedzę na temat tajemniczego światła.

Właśnie zrobiłem te zdjęcia w Merbein na południu! Jakieś pomysły, co to jest? Kosmici? Stranger Things? pisała pani Szumowski.”

Jej przyjaciele byli równie zdezorientowani, a nawet przerażeni.

Mieliśmy wiele komentarzy, mówiących, że to asteroida, kometa, czy to odwrócony świat z programu telewizyjnego „Stranger Things”, albo kosmici.” – powiedziała Daily Mail Australia.

Fioletowe światło pochodziło z uprawy marihuany

Ale prawda nie miała nic wspólnego z kosmitami, ani jakimkolwiek zjawiskiem astronomicznym. Po przyjeździe na miejsce, z którego dobiegało fioletowe światło, okazało się, że niesamowity fioletowy blask pochodzi z potężnych świateł w hodowli marihuany leczniczej.

Firma Cann Pharmaceutical, która uprawia marihuanę do celów medycznych, potwierdziła, że żaluzje w komercyjnej szklarni były otwarte, a oświetlenie LED do uprawy konopi często ma barwę różową lub fioletową.

Komercyjne światła do uprawy konopi często są mierzone w gęstości strumienia fotonów (PPFD), a w niektórych przypadkach osiągają one 2000 PPFD. Według jednego z producentów lamp, 2000 PPFD to podobna ilość światła, którą rośliny otrzymują w słoneczny, bezchmurny dzień.

Jak być może wiesz, konopie rosną, kiedy długość dnia się wydłuża. Czas kwitnienia to 12 godzin światła i 12 godzin ciemności, czyli zwykle od 7:00 do 19:00” – powiedział Peter Crock – dyrektor generalny Cann Group.

Ponieważ nowa strefa do uprawy wejdzie do użytku w ciągu następnego lub dwóch dni, mieliśmy włączone światła. Zwykle rolety zaciemniające zamykają się w tym samym czasie, gdy zachodzi słońce, ale zeszłej nocy mieliśmy włączone światła, a rolety jeszcze się nie zamknęły i to był ten okres, w którym lampy wytworzyły poświatę.” – wytłumaczył Peter Crock.

Lokalizacja obiektu tradycyjnie nie została ujawniona. Pomimo różowej poświaty dającej wskazówki co do lokalizacji obiektu, pan Crock powiedział, że nie ujawni, gdzie dokładnie znajduje się uprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować