- Reklama -
Banner

USA: Reklamy marihuany będą mogły być emitowane w radiu i telewizji

W tym tygodniu Izba Reprezentantów USA uchwaliła przepisy zezwalające na reklamowanie konopi indyjskich w telewizji i radiu.

Amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła w tym tygodniu ustawę, która zezwala na reklamowanie konopi indyjskich w stacjach telewizyjnych i radiowych. Ustawa ta jest częścią ustawy o usługach finansowych i funduszach rządowych na rok fiskalny 2023, która została uchwalona w środę.

Zgodnie z nowymi przepisami, Federalna Komisja Łączności (FCC) nie będzie mogła odmówić nadawcy odnowienia licencji lub wniosku o emisję reklam konopi indyjskich w stanach, które zalegalizowały marihuanę.

Obecne przepisy pozwalają FCC cofnąć licencję nadawcom, którzy emitują reklamy produktów nielegalnych wg. prawa federalnego, w tym marihuany, nawet w stanach, które uchwaliły przepisy legalizujące konopie indyjskie. W rezultacie firmy zajmujące się konopiami indyjskimi ograniczają się do reklamy na innych forach, w tym drukowanych gazetach i czasopismach, w internecie, na billboardach, telewizji kablowej, radiu satelitarnym i mediach społecznościowych.

Zbyt długo lokalni nadawcy utknęli w czyśćcu regulacyjnym z powodu sprzecznych federalnych i stanowych przepisów dotyczących konopi” – powiedział Alex Siciliano, rzecznik Krajowych Stowarzyszeń Nadawców w oświadczeniu.

Projekt nowej ustawy został uchwalony przez komisję House Appropriations w czerwcu. Ustawodawstwo daje nadawcom dostęp do rynku reklamowego dla konopi indyjskich, który tylko w tym roku ma wynieść 18,5 miliarda dolarów.

David Donovan, prezes Stowarzyszenia Nadawców Stanu Nowy Jork (NYSBA), podziękował prawodawcom w Izbie Reprezentantów „za uznanie niesprawiedliwości obecnej sytuacji w odniesieniu do reklamy konopi”.

Zanim ustawa wejdzie w życie, musi jeszcze zostać uchwalona przez Senat i podpisana przez prezydenta Joe Bidena. NYSBA zauważyła, że ​​uzyskanie zgody Senatu na ustawę może być wyzwaniem.

Ponieważ przepisy dotyczące reklamy marihuany zostały przyjęte w ramach rocznego projektu ustawy o usługach finansowych i funduszach rządowych, zakaz FCC podejmowania działań przeciwko nadawcom za publikowanie reklam marihuany będzie obowiązywał tylko przez jeden rok, począwszy od 1 października.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować