- Reklama -
Banner

Cannabis Market Report prognozuje wartość branży konopnej na poziomie 197,75 mld USD do 2028 r.

Nowy raport szacuje, że dzięki ciągłemu wzrostowi branży konopi, globalna wartość tego rozwijającego się przemysłu osiągnie prawie 200 miliardów dolarów w ciągu najbliższych sześciu lat.

Najnowszy raport firmy konsultingowej SkyQuest Technology przewiduje, że globalny rynek konopi jest obecnie wyceniany na 28,06 mld dolarów, począwszy od 2021 r., oraz przewiduje, że branża wzrośnie do 197,75 mld dolarów do 2028 r.

Raport zatytułowany „Global Cannabis Market” jest podzielony na segmenty. Typ produktu (podzielony na kwiaty i koncentraty), kannabinoidy (z przewagą THC, z przewagą CBD i zrównoważone stężęnia THC i CBD) oraz region (który obejmuje Amerykę Północną, Europę, Azję i Pacyfik, Amerykę Łacińską, Bliski Wschód i Afrykę).

Ze względu na szybki wzrost akceptacji konopi, raport stwierdza, że ​​złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) wynosi obecnie 32% rocznie, zgodnie z aktualnymi danymi z 2021 r. Oczekuje się, że od teraz do 2028 r. CAGR wzrośnie do 35% .

Młodzi Amerykanie napędzają wzrost branży konopnej

Raport obejmuje również dane regionalne, stwierdzając, że popyt w Ameryce Północnej jest najwyższy. „Legalizacja marihuany w większości stanów USA stworzyła silną obecność dostawców, a ogromny popyt ze strony konsumentów w USA i Kanadzie sprawił, że Ameryka Północna stała się największym rynkiem dla konopi”, stwierdza raport. „Ponadto klimat w Ameryce Północnej sprzyja uprawie konopi, a pod uprawę dostępna jest duża ilość ziemi”.

Istnieje również ugruntowana grupa demograficzna konsumentów z Ameryki Północnej, w przedziale wiekowym 18-39 lat, z 55% rasy białej, 20% latynoską i 15% czarnoskórą. Podsumowanie raportu nie zawierało tych danych dla pozostałych regionów.

Legalizacja i dekryminalizacja napędza popyt na konopie

Jednak komunikat prasowy do raportu wspomina, że niedawna legalizacja konopi indyjskich w niektórych krajach wywołała obawy. „Na przykład tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego nie opublikowało żadnych badań naukowych, które badałyby potencjalne zagrożenia dla zdrowia związane z używaniem konopi” – czytamy w komunikacie prasowym. Ostatnio ruch Tajlandii w kierunku legalizacji został opisany jako „za dużo, za wcześnie”. Te same obawy są dyskutowane w Niemczech.

Popyt jest wyraźnie napędzany przez wiele czynników. Dekryminalizacja lub legalizacja sprawia, że konopie stają się bardziej dostępne, a nowe badania nadal udowadniają skuteczność konopi w leczeniu różnych schorzeń. Co ważniejsze, raport przewiduje nadejście „konopnego stylu życia”, który pomógł znormalizować konsumpcję konopi wśród „kobiet, seniorów, rodziców i innych osób”.

Dostęp do bankowości i instytucje finansowe

Dostęp do bankowości to ciągły problem w branży konopnej i zgodnie z tym raportem jest to jeden z głównych obszarów wzrostu niezbędnych do dalszego rozwoju branży konopnej.

Jednym z kluczowych obszarów wzrostu rynku konopi są instytucje finansowe. W ostatnich latach banki i inne instytucje finansowe wykazały rosnące zainteresowanie firmami opartymi na kannabinoidach” – czytamy w raporcie. „Jest to częściowo spowodowane faktem, że firmy zajmujące się konopiami indyjskimi są ogólnie zgodne z przepisami bankowymi. Otworzyło to wiele potencjalnych możliwości finansowania i wzrostu przychodów dla firm zajmujących się konopiami”.

„Według analizy rynku konopi przeprowadzonej przez SkyQuest Technology, obecny scenariusz branży konopi jest bardzo obiecujący”, podsumowuje raport.

Branża konopna jedną z najważniejszych branż na świecie?

Branża rozwija się w szybkim tempie, a na rynku pojawia się wielu nowych graczy. Powoduje to zwiększoną konkurencję i innowacyjność. Przyszłość przemysłu konopnego wygląda jeszcze bardziej obiecująco, ponieważ coraz więcej stanów legalizuje konopie indyjskie i rośnie zapotrzebowanie na medyczne i rekreacyjne produkty z konopi indyjskich. Oczekuje się, że branża będzie się rozwijać jeszcze bardziej w nadchodzących latach, a analityk uważa, że stanie się jedną z najważniejszych branż na świecie”.

Przemysł konopny stale ewoluuje, ale inne raporty rynkowe przewidują, że branża nadal będzie się rozwijać. W lutym przemysł konopny został wyceniony na 824 miliony dolarów. W czerwcowym raporcie Forbes podano, że branża turystyki konopnej jest obecnie wyceniana na 17 miliardów dolarów i może nadal rosnąć po pandemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować