- Reklama -
Banner

Ustawa o legalizacji marihuany w Nowym Jorku może zostać zatwierdzona 1 kwietnia

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział w zeszłym tygodniu, że jest przekonany, że ustawa o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych zostanie zatwierdzona 1 kwietnia.

Optymistyczny komentarz został wygłoszony w piątek, po tym, jak marszałek Carl Heastie z partii D-Bronx, zapytał, czy ustawodawcy będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby rozwiązać wszystkie kwestie dotyczące legalizacji.

Podczas gdy zarówno gubernator Cuomo, jak i Heastie popierają legalizację, nie ma jeszcze porozumienia co do szczegółów, takich jak stawki podatkowe i zasady dotyczące sprzedaży i regulacji produktów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Cuomo powiedział, że choć opracowanie odpowiedniej ustawy jest ważniejsze niż data głosowania, to nie rezygnuje z dodania Nowego Jorku do listy stanów, takich jak Kalifornia, Massachusetts i Kolorado, które zniosły kary za używanie marihuany.

“Będziemy bardzo ciężko pracować, aby to zrobić”, powiedział Cuomo w radiu WCNY. “W tym biznesie sześć tygodni to dużo czasu. Jeśli do tego czasu nie opracujemy odpowiedniej ustawy, to głosowanie odbędzie się później. “

Legalizacja i wymazanie przestępstw z rejestru karnego

Heastie chce legalizacji marihuany oraz wymazania z rejestru karnego osób, które zostały skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany na własny użytek. Ma to być rekompensata za kilkudziesięcioletnią walkę z  konsumentami trawki i dyskryminację rasową, która wynikła w wyniku wojny z narkotykami.

W czwartek Heastie wyraził jednak wątpliwości co do terminu głosowania za legalizacją marihuany 1 kwietnia. Jego komentarz rozwścieczył zwolenników legalizacji, którzy zastanawiali się, dlaczego tworzenie ustawy trwa tak długo, kiedy Nowy Jork może wziąć przykład z innych stanów, które już zdecydowały się na liberalizację prawa.

“Dzięki ośmiu stanom, które przyjęły struktury regulacyjne i rozpoczęły sprzedaż detaliczną marihuany w ciągu ostatnich pięciu lat, z pewnością nie jest to teraz żadną niewiadomą”, napisali na twitterze przedstawiciele grupy pro-legalizacyjnej NORML.

Heastie zareagował na krytykę prośbą o cierpliwość.

“Nie powiedziałem, że nie możemy. Po prostu powiedziałem, że nie jestem optymistą. Chcę zrobić to mądrze, a nie jak najszybciej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować