Strona główna Aktualności Świat USA: Koniec federalnego zakazu stosowania medycznej marihuany

USA: Koniec federalnego zakazu stosowania medycznej marihuany

0
USA: Koniec federalnego zakazu stosowania medycznej marihuany

Schowany głęboko w 1603 stronicowym federalnym planie działania przepis, skutecznie kończy federalny zakaz stosowania medycznej marihuany i sygnalizuje poważne zmiany w polityce narkotykowej.

Zgodnie z nowym przepisem, w stanach gdzie medyczna marihuana jest legalna, właściciele przychodni nie będą musieli się już martwić o federalnych agentów antynarkotykowych, którzy prowadzili naloty na lokalne przychodnie.

Najważniejsze media nie mówią głośno o tej wiadomości, ale można zagwarantować, że ten mały fragment radykalnie zmieni sposób w jaki Ameryka traktuje medyczną marihuanę. Według federalnego prawa, marihuana nadal jest uważana jako tak niebezpieczna jak kokaina, a jak wiadomo prawo federalne jest ponad prawem stanowym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„To zwycięstwo dla wielu!” powiedział współautor nowego przepisu, Dana Rohrabacher. Jak powiedział, „po raz pierwszy od dziesięcioleci, rząd federalny ograniczył opresję wobec marihuany.”

Do tej pory, 32 stany i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę lub jej ekstrakty do celów medycznych, a ruch ten rozpoczął się w latach dziewięćdziesiątych.

Ruch medycznej marihuany w USA

Ruch medycznej marihuany przyspieszył w znacznym tempie w ostatnich latach. Drug Enforcement Administration w dalszym ciągu uważa marihuanę jako jeden z najbardziej niebezpiecznych narkotyków, bez żadnych zastosowań medycznych, pomimo, że w 2003 roku Food and Drug Administration wydało patent dla USA na stosowanie CBD w leczeniu wielu chorób zapalnych i zaburzeń neurodegradacyjnych.

Kongres od wielu lat stawiał opór, aby poszczególne stany mogły zalegalizować medyczną marihuanę. Gdy w 1998 roku, wyborcy Dystryktu Kolumbii zagłosowali za legalizacją marihuany do celów medycznych, kongres wykorzystał swoją władzę nad stanem i zablokował ustawę na 11 lat.

„Wojna z medyczną marihuaną jest zakończona.Teraz walka przenosi się na pełną legalizację marihuany”, powiedział Bill Piper, lobbysta z Drug Policy Alliance, który nazwał ten ruch jako historyczny.

„Rząd federalny nie powinien stać pomiędzy pacjentami a ich lekarstwem (medyczną marihuaną)”, powiedziała Barbara Lee.