Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

USA: 89% wyborców za legalizacją medycznej marihuany

89 procent Amerykanów popiera legalizacje medycznej marihuany

Jak pokazuje nowa sonda przeprowadzona przez Quinnipiac University National, prawie wszyscy pełnoletni Amerykanie popierają legalizację medycznej marihuany.

Sondaż, który ukazał się w poniedziałek wskazuje, że 89 procent amerykańskich wyborców popiera stosowanie marihuany w celach medycznych, jeśli tylko zostanie przepisana przez lekarza.

Dane stwierdzają, że 81 procent Republikanów, 94 procent Demokratów i 93 procent niezależnych wyborców uważa, że medyczna marihuana powinna być legalna.

Pomimo, że w Stanach Zjednoczonych marihuana znajduje się w grupie “narkotyków bez zastosowań medycznych”, jej stosowanie do celów medycznych lub/i rekreacyjnych jest już legalne w 24 stanach i Dystrykcie Kolumbii.

Sondaż wykazał również, że 87 procent Amerykanów popiera możliwość stosowania medycznej marihuany przez weteranów wojennych cierpiących na zaburzenia stresu pourazowego.

Respondenci na pytanie czy “marihuana powinna być legalna w Stanach Zjednoczonych”, w 54 procentach odpowiedzieli, że tak. Spośród tej grupy 36 procent Republikanów popiera legalizację marihuany, 65 procent Demokratów i 61 procent niezależnych wyborców powiedziało “tak” dla legalizacji.

Jeśli chodzi o zależność pomiędzy płcią a poparciem legalizacji, 60 procent mężczyzn i 48% kobiet popiera taką inicjatywę.

W sondzie wzięło udział 1561 zarejestrowanych wyborców z całych Stanów Zjednoczonych.

Jak widać postawa wobec marihuany dramatycznie się zmieniła w ostatnich latach. W 1969 roku tylko 12 procent Amerykanów popierało legalizację marihuany. W 2013 roku już 58 procent Amerykanów było za legalizacją.

Sondaż jednoznacznie wykazał, że większość wyborców uprawnionych do głosowania popiera legalizację marihuany nie tylko do celów medycznych, ale także rekreacyjnych.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne