USA: 89% wyborców za legalizacją medycznej marihuany

Jak pokazuje nowa sonda przeprowadzona przez Quinnipiac University National, prawie wszyscy pełnoletni Amerykanie popierają legalizację medycznej marihuany.

89 procent Amerykanów popiera legalizacje medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Sondaż, który ukazał się w poniedziałek wskazuje, że 89 procent amerykańskich wyborców popiera stosowanie marihuany w celach medycznych, jeśli tylko zostanie przepisana przez lekarza.

Dane stwierdzają, że 81 procent Republikanów, 94 procent Demokratów i 93 procent niezależnych wyborców uważa, że medyczna marihuana powinna być legalna.

Pomimo, że w Stanach Zjednoczonych marihuana znajduje się w grupie “narkotyków bez zastosowań medycznych”, jej stosowanie do celów medycznych lub/i rekreacyjnych jest już legalne w 24 stanach i Dystrykcie Kolumbii.

Sondaż wykazał również, że 87 procent Amerykanów popiera możliwość stosowania medycznej marihuany przez weteranów wojennych cierpiących na zaburzenia stresu pourazowego.

Respondenci na pytanie czy “marihuana powinna być legalna w Stanach Zjednoczonych”, w 54 procentach odpowiedzieli, że tak. Spośród tej grupy 36 procent Republikanów popiera legalizację marihuany, 65 procent Demokratów i 61 procent niezależnych wyborców powiedziało “tak” dla legalizacji.

Jeśli chodzi o zależność pomiędzy płcią a poparciem legalizacji, 60 procent mężczyzn i 48% kobiet popiera taką inicjatywę.

W sondzie wzięło udział 1561 zarejestrowanych wyborców z całych Stanów Zjednoczonych.

Jak widać postawa wobec marihuany dramatycznie się zmieniła w ostatnich latach. W 1969 roku tylko 12 procent Amerykanów popierało legalizację marihuany. W 2013 roku już 58 procent Amerykanów było za legalizacją.

Sondaż jednoznacznie wykazał, że większość wyborców uprawnionych do głosowania popiera legalizację marihuany nie tylko do celów medycznych, ale także rekreacyjnych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -