Urugwaj: Sprzedaż legalnej marihuany rozpocznie się w lipcu

W 2013 r. Urugwaj przyjął ustawę o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych dla osób powyżej 18 roku życia. Prawie trzy i pół roku później rozpocznie się sprzedaż legalnej marihuany.

sprzedaż legalnej marihuany w Urugwaju rozpocznie się w lipcu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Zdaniem urzędników rządowych, legalna sprzedaż marihuany ma się rozpocząć w lipcu, a rejestracja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Gram marihuany będzie kosztował około 40 Urugwajskich Peso (około 1,5$ ~ 6zł).

Według Julio Calzada, sekretarza generalnego Narodowego Komitetu ds. Narkotyków w Urugwaju, niska cena ma na celu zlikwidowanie czarnego rynku i organizacji przestępczych, które czerpią profity ze sprzedaży marihuany.

W Urugwaju osoby powyżej 18 roku życia mogą posiadać do 30 gram marihuany i uprawiać do sześciu roślin w prywatnym mieszkaniu. Kiedy sprzedaż marihuany oficjalnie się rozpocznie, będzie można ją kupić w licencjonowanych przychodniach.

Zarejestrowane zostaną także kluby konopne, które będą mogły uprawiać do 99 roślin konopi indyjskich. Członkowie klubów będą mogli w nich konsumować marihuanę, jednak jej sprzedaż pozostanie zakazana.

Ustawa, dzięki której marihuana w Urugwaju jest legalna została zatwierdzona po naciskach prezydenta Jose Mujica, który w 2014 roku został nominowany do Nagrody Nobla.

Zobacz więcej artykułów poświęconych legalizacji marihuany w Urugwaju.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -