- Reklama -
Banner

Urugwaj: Sprzedaż legalnej marihuany rozpocznie się w lipcu

W 2013 r. Urugwaj przyjął ustawę o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych dla osób powyżej 18 roku życia. Prawie trzy i pół roku później rozpocznie się sprzedaż legalnej marihuany.

Zdaniem urzędników rządowych, legalna sprzedaż marihuany ma się rozpocząć w lipcu, a rejestracja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Gram marihuany będzie kosztował około 40 Urugwajskich Peso (około 1,5$ ~ 6zł).

Według Julio Calzada, sekretarza generalnego Narodowego Komitetu ds. Narkotyków w Urugwaju, niska cena ma na celu zlikwidowanie czarnego rynku i organizacji przestępczych, które czerpią profity ze sprzedaży marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W Urugwaju osoby powyżej 18 roku życia mogą posiadać do 30 gram marihuany i uprawiać do sześciu roślin w prywatnym mieszkaniu. Kiedy sprzedaż marihuany oficjalnie się rozpocznie, będzie można ją kupić w licencjonowanych przychodniach.

Zarejestrowane zostaną także kluby konopne, które będą mogły uprawiać do 99 roślin konopi indyjskich. Członkowie klubów będą mogli w nich konsumować marihuanę, jednak jej sprzedaż pozostanie zakazana.

Ustawa, dzięki której marihuana w Urugwaju jest legalna została zatwierdzona po naciskach prezydenta Jose Mujica, który w 2014 roku został nominowany do Nagrody Nobla.

Zobacz więcej artykułów poświęconych legalizacji marihuany w Urugwaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować