Ukrywali marihuanę w samochodach, a te na lawetach jechały z Hiszpanii do Polski

Marihuanę pakowali do samochodów, a te na lawetach jechały z Hiszpanii do Polski. Policjanci CBŚP z Radomia odkryli sprytny sposób przemycania marihuany do Polski. 12 kilogramów konopi indyjskich miało trafić na terem Mazowsza.

Marihuana z Hiszpanii przemycona na lawetach
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Marihuana z Hiszpanii przemycona na lawetach
Policjanci z CBŚP w Radomiu odkryli, że do Polski przemycana jest marihuana znajdująca się w używanych samochodach przewożonych na lawetach. Ukryta ona była w różnych elementach samochodów, które należało zdemontować, aby dostać się do przemycanego materiału.

Marihuana przemycona w samochodzie Opel Combo
Marihuana w podłodze Opla Combo

Policjanci szybko ustalili trasę kanału przerzutowego oraz zebrali dokładne informacje na temat adresatów. Podczas działań zatrzymano sześć osób, w tym kierowców lawet. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do transportu byli wynajmowani kierowcy, którzy nie mieli pojęcia, że przewożą nielegalne substancje.

marihuana przemycana na lawetach

Funkcjonariusze najpierw przeszukali samochód Opel Combo, w którym za tapicerką drzwi oraz pod podłogą znaleźli 8 kg marihuany. Samochód przewożony był na naczepie samochodu ciężarowego.

marihuana z hiszpanii przemycana na lawecie

Następnego dnia policjanci CBŚP zatrzymali do sprawdzenia kolejnego kierowcę lawety. Po przeszukaniu okazało się, że w dwóch samochodach przemycane jest kolejne 4 kilogramy marihuany. Wszystko wskazuje na to, że środki odurzające były przemycane z Hiszpanii do na teren Mazowsza Północnego.

8 kilogramów przemycone z Hiszpanii na lawecie

Prokuratura Okręgowa w Płocku przedstawiła dwóm osobom zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających czyli przemytu 8 kg suszu konopi indyjskich. Policjanci starają się dotrzeć do odbiorców pozostałych 4 kilogramów. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -