- Reklama -
Banner

Czy Stany Zjednoczone zalegalizują marihuanę na szczeblu federalnym? Senator przedstawił projekt ustawy

Senator John Hickenlooper, który był gubernatorem Kolorado, kiedy stan ten jako pierwszy zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych, formalnie przedstawił ustawę wzywającą do federalnej legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych.

John Hickenlooper z Kolorado przedstawił w czwartek przepisy mające na celu przygotowanie Stanów Zjednoczonych do legalizacji marihuany, kładąc podwaliny pod opracowanie przepisów legalizujących marihuanę na szczeblu federalnym. 

Ustawa, Preparing Regulators Effectively for a Post-Prohibition Adult Use Regulated Environment (PREPARE), nakazuje prokuratorowi generalnemu USA opracowanie ram regulacyjnych, które mają być wprowadzone w celu federalnej legalizacji marihuany przez Kongres. Prawdopodobnie jest to nieuniknione, ponieważ popularność reformy polityki dotyczącej konopi indyjskich stale rośnie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Hickenlooper był gubernatorem Kolorado, kiedy wyborcy zalegalizowali marihuanę do celów rekreacyjnych w 2012 roku. Miesiąc później zwołał grupę zadaniową, aby przedstawić zalecenia dotyczące ustanowienia przepisów, które przygotowały grunt pod odnoszący sukcesy legalny przemysł konopny w Kolorado.

W zeszłym miesiącu, 10 lat po zalegalizowaniu marihuany przez wyborców w Kolorado, Hickenlooper ujawnił, że planuje wprowadzić ponadpartyjną ustawę PREPARE, aby stworzyć podobną komisję na szczeblu federalnym. 

„Ta ustawa daje prawodawcom odpowiedzi, których potrzebują, aby skutecznie zaangażować się w reformę konopi indyjskich, bezpiecznie i skutecznie ją regulować oraz naprawiać szkody spowodowane nieudaną wojną z konopiami indyjskimi” – powiedział w oświadczeniu Dave Joyce, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, który kierował wprowadzeniem ustawy do Senatu.

„Dzięki tym odpowiedziom Kongres może opracować bardzo potrzebne federalne ramy regulacyjne, które nie tylko szanują unikalne potrzeby i prawa każdego stanu, ale także zapewniają odpowiedzialne zakończenie prohibicji i bezpieczniejszą przyszłość dla naszych społeczności” – kontynuował. „Byłem dumny z kierowania wprowadzeniem tej zdroworozsądkowej ustawy w Izbie Reprezentantów i dziękuję senatorowi Hickenlooperowi za przedstawienie jej w Senacie”.

Ustawa nakazuje prokuratorowi generalnemu ustanowienie „Komisji ds. Federalnej Regulacji Konopi”, która doradzałaby w sprawie opracowania ram regulacyjnych, które byłyby wzorowane na istniejących federalnych i stanowych przepisach dotyczących alkoholu.

24-osobowa komisja składałaby się z przedstawicieli odpowiednich agencji i urzędów rządowych, osób nominowanych przez kierownictwo Senatu i Izby Reprezentantów oraz osób nominowanych przez inne agencje rządowe.

Ramy regulacyjne opracowane przez komisję musiałyby obejmować „sposoby zaradzenia nieproporcjonalnemu wpływowi zakazu używania konopi indyjskich na społeczności mniejszościowe, o niskich dochodach i weteranów; zachęcanie pracowników służby zdrowia do dostępu do badań i szkoleń; zachęcanie do tworzenia możliwości ekonomicznych dla osób fizycznych i małych firm; i opracowania zabezpieczenia dla przemysłu konopnego” – poinformowało biuro Hickenloopera.

Rosnące poparcie dla legalizacji konopi indyjskich

Ustawa Hickenloopera podkreśla rosnące poparcie dla reformy polityki dotyczącej konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych. W październiku prezydent John Biden ogłosił, że ułaskawi wszystkie federalne wyroki skazujące za zwykłe posiadanie marihuany, a w zeszłym tygodniu nowy sondaż Pew Research wykazał, że 90% Amerykanów opowiada się za legalizacją marihuany w jakiejś formie.

„Rada ds. Konopi będzie współpracować z Kongresem, aby pomóc narodowi przygotować się na dzień, w którym legalna marihuana stanie się legalna”. – powiedziała Khadijah Tribble, dyrektor generalny grupy handlowej US Cannabis Council.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować