- Reklama -
Banner

Joe Biden podpisał ustawę, która ułatwi prowadzenie badań nad medyczną marihuaną

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę o badaniach nad medyczną marihuaną, zmieniając sposób, w jaki amerykańscy naukowcy mogą prowadzić badania nad marihuaną. Joe Biden jest pierwszym amerykańskim prezydentem, który podpisał ustawę reformującą przepisy dotyczące marihuany.

Biały Dom ogłosił w piątek, że prezydent Biden podpisał ustawę Medical Marijuana and Cannabidiol Research Expansion Act, „która ustanawia nowy proces rejestracji do prowadzenia badań nad marihuaną i produkcji produktów z marihuany do celów badawczych i opracowywania leków”.

Przez dziesięciolecia rząd federalny stał na drodze nauki i postępu – sprzedając błędne i dyskryminujące podejście do konopi indyjskich. Dzisiejszy dzień stanowi monumentalny krok w naprawie naszych federalnych przepisów dotyczących konopi indyjskich. Ustawa o ekspansji badań nad medyczną marihuaną i kannabidiolem ułatwi zbadanie wpływu i potencjału konopi” – czytamy w oświadczeniu Earla Blumenauera, który był sponsorem projektu ustawy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ponadto, przedstawiciele podkreślili, jak fundamentalne są badania medyczne nad marihuaną, aby zrozumieć pełny potencjał leczniczy rośliny w leczeniu szerokiej gamy schorzeń i zobowiązali się do pracy nad zakończeniem wojny z narkotykami poprzez serię nadchodzących propozycji, które zmienią status marihuany na szczeblu federalnym.

Nowa ustawa ułatwi badania nad medycznym zastosowaniem marihuany

Ustawa znacznie ułatwia życie naukowcom, którzy chcą badać marihuanę do celów medycznych. Nowe przepisy usuwają ograniczenia federalne, aby ułatwić badania nad rośliną konopi i przyspieszyć proces składania wniosków o zatwierdzenie badań naukowych związanych z marihuaną.

Zgodnie z nowym prawem rząd federalny musi zapewnić odpowiednie, nieprzerwane dostawy marihuany dostępnej dla naukowców do badań nad medyczną marihuaną.

Dlatego naukowcy będą mogli dowiedzieć się więcej o właściwościach medycznych rośliny i poprosić o duże ilości marihuany do wykorzystania w badaniach.

Ustawodawstwo wymaga teraz, aby w ciągu 60 dni od otrzymania wniosku naukowca prokurator generalny USA musiał go zatwierdzić, zażądać dodatkowych informacji lub odmówić, podając przyczyny. Jeśli naukowcy przedstawią więcej informacji na żądanie, Prokurator Generalny ma 30 dni na podjęcie decyzji.

Ustawa potencjalnie otwiera nowe możliwości dla firm zajmujących się leczeniem opartym na konopiach indyjskich, w tym gigantów farmaceutycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować