San Francisco zakazuje palenia tytoniu w mieszkaniach, ale zezwala na palenie mariuhany

San Francisco zezwala na palenie marihuany w domu, ale zakazuje palenia tytoniu

San Francisco postanowiło zakazać palenia tytoniu i e-papierosów w pomieszczeniach, jednocześnie zezwalając na palenie marihuany. Początkowa propozycja dotyczyła zwolnienia użytkowników marihuany medycznej z zakazu palenia w pomieszczeniach, jednak władze zezwoliły również na rekreacyjne używanie konopi indyjskich w mieszkaniach, ponieważ używanie ich w miejscach publicznych jest nielegalne.

Bez możliwości palenia w pomieszczeniach użytkownicy konopi nie mieliby gdzie spożywać tej rośliny, która w całych Stanach Zjednoczonych staje się coraz bardziej powszechna. Inspektor Rafael Mandelman, który był autorem poprawki zezwalającej na używanie konopi indyjskich w mieszkaniu, stwierdził, że „zgodnie z prawem stanowym palacze tytoniu i konopi są zasadniczo w innej sytuacji”.

„Palacze tytoniu, którzy nie mogą palić w swoim mieszkaniu, mogą wyjść przed blok. Są inne miejsca publiczne, w których wolno im palić. Palacze konopi nie mają takiej alternatywy”.

Dopuszczenie do palenia konopi indyjskich w pomieszczeniach zamkniętych w San Francisco jest następstwem przełomowej decyzji ONZ, która zmienia klasyfikację konopi indyjskich, usuwając je z tabeli IV, w której do tej pory marihuana znajdowała się wraz z heroiną. Ponadto niedawne badanie wykazało, że CBD nie ma wpływu na prowadzenie pojazdu, a THC negatywnie wpływa na zdolność prowadzenie pojazdu tylko przez kilka godzin.

Każde z tych wydarzeń oznacza zanikanie stygmatyzacji marihuany i sugeruje, że zmierzamy w kierunku szerszej akceptacji konopi w różnych kontekstach.

Ponadto, w tym tygodniu Kongres USA zagłosował za wprowadzeniem ustawy o dekryminalizacji marihuany na poziomie federalnym (MORE). Ustawa ta usunie konopie indyjskie z listy kontrolowanych substancji, dekryminalizując je na terenie Stanów Zjednoczonych. Ustawa MORE usunie niektóre wyroki karne związane z konopiami indyjskimi, umożliwi bardziej szczegółowe testy i badania nad konopiami oraz zapewni weteranom zalecenia dotyczące medycznej marihuany z VA.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Już dziś Izba Reprezentantów zagłosuje za legalizacją marihauny na szczeblu federalnym

Kongres USA zagłosował za dekryminalizacją marihuany na poziomie federalnym

NBA rozważa wprowadzenie medycznej marihuany jako alternatywy dla leków na receptę

Gracze NBA nie będą poddawani testom na obecność THC w organizmie