Dołącz do nas

Legalizacja

Opublikowany

dnia

Kongres USA zagłosował za dekryminalizacją marihuany na poziomie federalnym

Już dziś Izba Reprezentantów zagłosuje za legalizacją marihauny na szczeblu federalnym

Amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała w piątek za zakończeniem federalnej kryminalizacji marihuany poprzez przyjęcie ustawy MORE, która usunie konopie z krajowej listy kontrolowanych substancji. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii którykolwiek organ Kongresu rozważał projekt ustawy o depenalizacji marihuany. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 228 do 164.

Zgodnie z ustawą o możliwościach, ponownych inwestycjach i uniewinnieniu za posiadanie marihuany (MORE), konopie zostałyby federalnie wycofane z listy narkotyków, a rejestry karne osób skazanych za posiadanie marihuany zostałyby wyczyszczone.

Pomimo bezprecedensowego zwycięstwa konopi w Izbie Reprezentantów, niewielu uważa, że ustawa może zostać zatwierdzona przez senat kontrolowany przez Republikanów, przynajmniej przed końcem obecnej kadencji Kongresu, która kończy się na początku przyszłego miesiąca.

Susz CBD Pineapple - 4.72% CBD

Przed przyjęciem ustawy debata na temat legalizacji marihuany na poziomie federalnym była prowadzona głównie przez Demokratów, którzy argumentowali, że reforma pomoże naprawić krzywdy spowodowane wojną z narkotykami. Republikanie argumentowali swój sprzeciw, twierdząc, że legalizacja przyniosłaby szkody dzieciom i bezpieczeństwu publicznemu, a teraz jest w żadnym wypadku nie jest to właściwy moment na rozważenie tej kwestii.

W całym kraju tysiące mężczyzn i kobiet niepotrzebnie ucierpiało z powodu federalnej kryminalizacji marihuany, szczególnie w społecznościach kolorowych.” powiedziała Sheila Jackson Lee (D-TX) w swoim wystąpieniu. „Jest to niedopuszczalne i musimy zmienić nasze prawo. Nadszedł czas, aby Kongres nadrobił zaległości w reformach wprowadzanych przez poszczególne stany”.

Reakcja na przyjęcie ustawy MORE przez Izbę Reprezentantów ze strony aktywistów legalizacyjnych i przemysłu konopnego była szybka. Justin Strekal, dyrektor polityczny National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), powiedział w komunikacie prasowym, że piątkowe głosowanie było historycznym dniem dla polityki dotyczącej marihuany w Stanach Zjednoczonych.

To głosowanie oznacza pierwszy raz od 50 lat, kiedy izba Kongresu kiedykolwiek zrewidowała klasyfikację konopi jako substancji zakazanej przez władze federalne i starała się wyrównać szybko rozszerzającą się przepaść między stanową a federalną polityką dotyczącą marihuany” – powiedział Strekal. „Ustanawiając tę ​​nową ścieżkę polityki federalnej, spodziewamy się, że więcej stanów zrewiduje i poprawi prawo oparte na archaicznej kryminalizacji konopi indyjskich, ustanowi regulowany rynek dla dorosłych konsumentów i nakaże organom ścigania zaprzestanie aresztowania za wykroczenia związane z marihuaną – aresztowania, które nieproporcjonalnie dotyczą osób kolorowych i osób mniej zamożnych”.

Zgodnie z obecną strukturą ustawa MORE sprawiłaby, że na konopie indyjskie zostałby nałożony federalny podatek w wysokości pięciu procent przez pierwsze dwa lata po wdrożeniu, a następnie opodatkowanie wzrastałoby corocznie o jeden procent, aż do ośmiu procent. Po pięciu latach na produkty z marihuany zostaną nałożone podatki oparte raczej na wadze, a nie na cenie.

Amerykanie są coraz bardziej gotowi, aby konopie indyjskie były legalne dla dorosłych i rozsądnie regulowane, co pokazali dziś za pośrednictwem swoich przedstawicieli oraz w urnie wyborczej w zeszłym miesiącu”. – podsumował Aaron Smith, dyrektor generalny National Cannabis Industry Association.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne