- Reklama -
Banner

Kongres USA zagłosował za dekryminalizacją marihuany na poziomie federalnym

Amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała w piątek za zakończeniem federalnej kryminalizacji marihuany poprzez przyjęcie ustawy MORE, która usunie konopie z krajowej listy kontrolowanych substancji. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii którykolwiek organ Kongresu rozważał projekt ustawy o depenalizacji marihuany. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 228 do 164.

Zgodnie z ustawą o możliwościach, ponownych inwestycjach i uniewinnieniu za posiadanie marihuany (MORE), konopie zostałyby federalnie wycofane z listy narkotyków, a rejestry karne osób skazanych za posiadanie marihuany zostałyby wyczyszczone.

Pomimo bezprecedensowego zwycięstwa konopi w Izbie Reprezentantów, niewielu uważa, że ustawa może zostać zatwierdzona przez senat kontrolowany przez Republikanów, przynajmniej przed końcem obecnej kadencji Kongresu, która kończy się na początku przyszłego miesiąca.

Przed przyjęciem ustawy debata na temat legalizacji marihuany na poziomie federalnym była prowadzona głównie przez Demokratów, którzy argumentowali, że reforma pomoże naprawić krzywdy spowodowane wojną z narkotykami. Republikanie argumentowali swój sprzeciw, twierdząc, że legalizacja przyniosłaby szkody dzieciom i bezpieczeństwu publicznemu, a teraz jest w żadnym wypadku nie jest to właściwy moment na rozważenie tej kwestii.

W całym kraju tysiące mężczyzn i kobiet niepotrzebnie ucierpiało z powodu federalnej kryminalizacji marihuany, szczególnie w społecznościach kolorowych.” powiedziała Sheila Jackson Lee (D-TX) w swoim wystąpieniu. „Jest to niedopuszczalne i musimy zmienić nasze prawo. Nadszedł czas, aby Kongres nadrobił zaległości w reformach wprowadzanych przez poszczególne stany”.

Reakcja na przyjęcie ustawy MORE przez Izbę Reprezentantów ze strony aktywistów legalizacyjnych i przemysłu konopnego była szybka. Justin Strekal, dyrektor polityczny National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), powiedział w komunikacie prasowym, że piątkowe głosowanie było historycznym dniem dla polityki dotyczącej marihuany w Stanach Zjednoczonych.

To głosowanie oznacza pierwszy raz od 50 lat, kiedy izba Kongresu kiedykolwiek zrewidowała klasyfikację konopi jako substancji zakazanej przez władze federalne i starała się wyrównać szybko rozszerzającą się przepaść między stanową a federalną polityką dotyczącą marihuany” – powiedział Strekal. „Ustanawiając tę ​​nową ścieżkę polityki federalnej, spodziewamy się, że więcej stanów zrewiduje i poprawi prawo oparte na archaicznej kryminalizacji konopi indyjskich, ustanowi regulowany rynek dla dorosłych konsumentów i nakaże organom ścigania zaprzestanie aresztowania za wykroczenia związane z marihuaną – aresztowania, które nieproporcjonalnie dotyczą osób kolorowych i osób mniej zamożnych”.

Zgodnie z obecną strukturą ustawa MORE sprawiłaby, że na konopie indyjskie zostałby nałożony federalny podatek w wysokości pięciu procent przez pierwsze dwa lata po wdrożeniu, a następnie opodatkowanie wzrastałoby corocznie o jeden procent, aż do ośmiu procent. Po pięciu latach na produkty z marihuany zostaną nałożone podatki oparte raczej na wadze, a nie na cenie.

Amerykanie są coraz bardziej gotowi, aby konopie indyjskie były legalne dla dorosłych i rozsądnie regulowane, co pokazali dziś za pośrednictwem swoich przedstawicieli oraz w urnie wyborczej w zeszłym miesiącu”. – podsumował Aaron Smith, dyrektor generalny National Cannabis Industry Association.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować