Rolnicy na Jamajce zbierają pierwsze legalne uprawy marihuany

Dwóch hodowców konopi na Jamajce oznajmiło, że w tym miesiącu zbierze pierwsze legalne uprawy medycznej marihuany w tym kraju. W ubiegłym tygodniu Kaya Farms ogłosiło swoje pierwsze zbiory konopi indyjskich pod nadzorem Augustusa Staplesa, tymczasowego dyrektora generalnego koncesjonariusza Cannabis Licensing Authority (CLA).

pierwsze zbiory marihuany na jamajce
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Świeżo zebrane rośliny zostaną teraz przycięte przed wysłaniem do Kaya Herbhouse, pierwszego zakładu detalicznego, oraz do Everything Oily, który przetworzy rośliny na ekstrakty.

W tym tygodniu firma Timeless Herbal Care również wydała oświadczenie, że właśnie zebrała pierwsze legalne uprawy marihuany. Przedstawiciele firmy oznajmili, że otrzymali pierwszą krajową licencję na badania i rozwój konopi, oraz że są pierwszymi, którzy legalnie uprawiali marihuanę na Jamajce od ponad 100 lat.

“To niezwykły dzień na Jamajce i ogromne zwycięstwo dla światowego przemysłu medycznej marihuany” – powiedziała Timney Betty w oświadczeniu.

Mimo, że konopie indyjskie stanowią znaczną część dziedzictwa kulturowego Jamajki, to uprawa i używanie ganji było zabronione od początku XX wieku aż do 2015 roku, kiedy to kraj zalegalizował marihuanę medyczną i zdekryminalizował użytkowanie rekreacyjne.

Cannabis Licensing Authority otrzymało setki wniosków od Jamajczyków, którzy chcą wziąć udział w nowo legalnym przemyśle, ale organy regulacyjne długo zwlekały z przyznaniem tych oficjalnych licencji.

Balram Vaswani, prezes firmy Kaya Farms, powiedział, że jego firma planuje otworzyć swój pierwszy punkt sprzedaży do 10 marca. W Kaya Herbhouse znajdzie się kawiarnia i centrum odnowy biologicznej, które będzie oferować zarówno medyczną, jak i rekreacyjną marihuanę zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Ostatecznie Kaya ma nadzieję rozszerzyć działalność na osiem sklepów detalicznych na całej Jamajce.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -