- Reklama -
Banner

Republika Południowej Afryki: Zakaz używania konopi jest niezgodny z konstytucją

Sąd Najwyższy Republiki Południowej Afryki ogłosił, że zakaz używania konopi indyjskich w prywatnym mieszkaniu jest niezgodny z konstytucją. Parlament otrzymał 24 miesiące na zmianę części ustawy o walce z narkomanią.

Ta niesamowita decyzja pozwoli na posiadanie, uprawę i używanie marihuany w prywatnej rezydencji. Orzeczenie to jednak musi trafić do Trybunału Konstytucyjnego w celu potwierdzenia, skąd zostanie przekazane Zgromadzeniu Narodowemu.

“Była to jednomyślna decyzja pojęta w Western Cape Court. Trzej sędziowie stwierdzili, że prawo jest niezgodne z konstytucją,” powiedział prawnik Gareth Prince.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Gareth Prince jest Rastafarianinem, a także liderem partii Dagga Party w Republice Południowej Afryki. W grudniu ubiegłego roku oficjalnie przedstawiał argumenty za dekryminalizacją marihuany. Twierdzi, że prawa zakazujące marihuany są przestarzałe i dyskryminujące, ponieważ większość kar otrzymują czarnoskórzy użytkownicy marihuany.

Ten historyczny ruch jest kontynuacją wielkich zmian w Republice Południowej Afryki. W ubiegłym miesiącu rząd RPA zatwierdził produkcję i dystrybucję medycznej marihuany dla obywateli.

Te dwie decyzje utorowały drogę obywatelom RPA, aby mogli używać marihuany do celów medycznych i cieszyć się możliwościom używania marihuany również do celów rekreacyjnych. Jest to również przykład do naśladowania dla innych afrykańskich krajów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować