- Reklama -
Banner

Konkurs na największą roślinę konopi w Afryce wygrał 4 metrowy gigant

Konkurs na największą roślinę konopi indyjskich a Afryce Południowej wygrał hodowca, który jako nawozu używał odchodów koni. Roślina urosła na wysokość 3,8 metra i była uprawiana w ogrodzie zwycięzcy – Trevora Rossouwa.

Rossouw jest londyńczykiem, który dzięki ogrodowi swojej żony w Londynie wiedział, że odchody koni są dobrym naturalnym nawozem dla roślin. Gigantyczna roślina, która później została zebrana, osiągnęła prawie cztery metry wysokości. Wysokość 380 centymetrów wystarczyła, by stać się pierwszym „bushmasterem” w Afryce. Konkurs został stworzony w ubiegłym roku przez EnOrmus Bud – sklepu z akcesoriami do uprawy roślin.

„Wziąłem roślinę z ogrodu przyjaciela w Elliot, gdy w październiku 2018 r. mierzyła ona około 10 cm.” – powiedział Rossouw.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Przesadziłem ją do ogrodu mojej żony. Używałem tylko końskiego obornika i własnego kompostu”, powiedział Rossouw.

Konkurs na największy szczyt

najwiekszy szczyt w afryce

Drugi hodowca, Verdon Bence, został nazwany pierwszym „budmasterem” za ważący 158g szczyt, który zebrał z własnej 3-metrowej rośliny.

„Rosła na świeżym powietrzu z wielką miłością i cierpliwością. Ta roślina była częścią kilku innych roślin, ale gdy zaczęła rosnąć, zaważyłem, że może być na prawdę duża. Postanowiłem przesadzić ją do ziemi, kiedy miała dwa metry. Wtedy naprawdę zaczęła wariować” – powiedział.

MD Peter Searll z firmy enOrmus Bud powiedział, że zgłoszenia przybyły z całej Afryki Południowej.

„Budmaster został wybrany za najbardziej atrakcyjny szczyt, biorąc pod uwagę rozmiar i wagę. Były dłuższe topy, ale nie były tak grube lub ciężkie, jak ten zwycięski – powiedział.

Searll powiedział, że przyszłoroczna rywalizacja obejmie takie kategorie, jak uprawa indoor i outdoor, największa roślina i prawdopodobnie bardzo pożądany konkurs „palenia”.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować