- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Rekordowe poparcie dla legalizacji marihuany. 7 na 10 Amerykanów jest za

Nowa sonda przeprowadzona przez Monmouth University wykazała, że prawie 7 na 10 Amerykanów – dokładnie 68% – popiera legalizację niewielkich ilości marihuany do użytku osobistego, w porównaniu z zaledwie 26%, którzy się temu sprzeciwiają.

Ponad połowa Amerykanów popiera legalizację marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Wcześniej przeprowadzony sondaż Gallupa wykazał, że więcej Amerykanów (16%) w ciągu ostatniego tygodnia paliło marihuanę, niż papierosa z tytoniem (11%).

Wyniki sondażu zostały opublikowane dwa tygodnie po tym, jak prezydent Biden ułaskawił osoby skazane za zwykłe posiadanie marihuany na szczeblu federalnym i wezwał gubernatorów, aby zrobili to samo na szczeblu stanowym. Nawiasem mówiąc, posunięcie prezydenta uzyskało 69% poparcia w ankiecie Monmouth.

W tym samym czasie, gdy ogłosił ułaskawienie, Biden powiedział, że poprosi swoją administrację o zweryfikowanie klasyfikacji marihuany jako narkotyku z Wykazu I, czyli kategorii narkotyków bez zastosowań medycznych, w których znajdują się m.in. kokaina i heroina.

The Washington Post zauważył, że politolodzy naukowcy postrzegają zmianę podejścia społeczeństwa do marihuany jako niezwykłą. Zauważył, że „w porównaniu do 25 lat temu, wyniki sondaży dotyczące legalizacji marihuany uległy odwróceniu”.

- Reklama - Cannabis Light logo

Sondaż ABC News z 1997 r. wykazał, że tylko 22% Amerykanów popiera zalegalizowanie posiadania niewielkich ilości na własny użytek, a trzy czwarte jest temu przeciwne.

Jak dotąd gwałtowna zmiana na rzecz legalizacji marihuany w USA nie spowodowała legalizacji na szczeblu federalnym. Zdecydowana większość stanów zalegalizowała marihuanę do celów medycznych, a coraz większa liczba stanów dekryminalizuje lub legalizuje jej posiadanie do użytku osobistego.

W przyszłym miesiącu legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych jest przedmiotem głosowania w pięciu kolejnych stanach. Jeśli wyborcy zagłosują za, będzie to oznaczać, że prawie połowa wszystkich stanów zalegalizowała konopie indyjskie dla dorosłych. Większość z tych stanów zalegalizowała konopie poprzez inicjatywę głosowania, a nie przez swoich ustawodawców.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -