- Reklama -
Banner

Prezydent Czech popiera legalizację marihuany i ułaskawienie osób skazanych za przestępstwa z nią związane

Prezydent Czech, w swoich ostatnich komentarzach, wyraził poparcie dla legalizacji marihuany w kraju, a także amnestii dla osób obecnie osadzonych za przestępstwa związane z konopiami.

Podczas godzinnej rozmowy w ramach forum dyskusyjnego Meltingpot, towarzyszącego festiwalowi Colours of Ostrava, prezydent Pavel opierał swoje argumenty na badaniach naukowych, wskazujących, że marihuana jest mniej szkodliwa niż inne legalne narkotyki. Wskazał na słuszność rozważenia legalizacji marihuany dla dorosłych i poruszył kwestię amnestii dla osób obecnie uwięzionych za przestępstwa związane z marihuaną w kontekście takiej legalizacji.

Marihuana, według licznych badań, jest mniej szkodliwa niż inne legalne narkotyki” – zauważył Pavel podczas forum dyskusyjnego.

Rozważenia na rzecz regulowanej legalizacji są stosowne. Jeśli tak by się stało, nie miałoby sensu, aby te osoby [skazane za przestępstwa związane z marihuaną] pozostawały w więzieniu. Właściwe byłoby udzielenie im amnestii.”

Ponadto, prezydent Pavel podkreślił konieczność przemyślenia wykorzystania prezydenckiego prawa do łaski, które wcześniej zostało delegowane do Ministerstwa Sprawiedliwości przez jego poprzednika, Miloša Zemana.

Pavel planuje przywrócić pełnię władzy w zakresie ułaskawienia, włącznie z obowiązkami i personelem zaangażowanym w proces łaski, i już rozpoczął rozmowy na ten temat z ministrem sprawiedliwości, Pavlem Blažekiem. Prezydent zamierza używać tego przede wszystkim do naprawienia błędów sądowych, niewspółmiernych kar oraz spraw o istotnym znaczeniu humanitarnym.

Występ Prezydenta na festiwalu spotkał się z ciepłym przyjęciem, przypominającym przyjazd gwiazd rocka. Wypełniona sala koncertowa Aula Gong, mogąca pomieścić 1500 osób, powitała go gromką owacją na stojąco.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.

Mogą Cię zainteresować