Strona głównaAktualnościBadaniaPrawie połowa konsumentów marihuany używa jej do celów leczniczych

Prawie połowa konsumentów marihuany używa jej do celów leczniczych

Prawie dwa razy więcej osób w Stanach Zjednoczonych używa marihuany do celów leczniczych, niż do celów rekreacyjnych – wskazują najnowsze badania.

Według badania opublikowanego w piątek w JAMA Open Network około 46% regularnych użytkowników marihuany robi to w celach leczniczych, w porównaniu z 22%, którzy używają marihuany w celach rekreacyjnych. W badaniu ankietowano ponad 165 000 mężczyzn i kobiet w całym kraju w latach 2016–2017.

„Dorośli z różnymi schorzeniami, zwłaszcza z chorobami układu oddechowego, rakiem i depresją, częściej używają marihuany” – zauważyli autorzy badania w swoich wnioskach. „Obecnie częstość używania marihuany maleje wraz z wiekiem, nawet wśród osób cierpiących na różne choroby. Ponieważ postrzeganie używania marihuany staje się coraz bardziej pozytywne, a ilość schorzeń rośnie z wiekiem, osoby starsze mogą również stać się częstymi konsumentami marihuany”.

Hongying Dai, profesor nadzwyczajny na University of Nebraska Medical Center i główny badacz badania, powiedział U.S. News & World Report, że nadal istnieje względnie niewielka ilość informacji na temat skuteczności marihuany.

Według badań mniej więcej co czwarta osoba w wieku od 18 do 24 lat używa marihuany do celów medycznych w porównaniu z zaledwie 2% osób w wieku co najmniej 65 lat. Najpopularniejszym sposobem używania marihuany we wszystkich grupach demograficznych jest palenie, które stanowi 77,5% stałych użytkowników.

W porównaniu z osobami bez schorzeń, dorośli ze schorzeniami znacznie częściej regularnie i codziennego używali marihuany we wszystkich grupach wiekowych, z wyjątkiem osób w wieku 65 lat lub starszych. Wśród młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat z chorobami 25,2% zgłosiło bieżące używanie marihuany, a 11,2% używało marihuany codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • X-MAX V3 Pro

  339  Od: VapeFully
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować