- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Prawie połowa konsumentów marihuany używa jej do celów leczniczych

Prawie dwa razy więcej osób w Stanach Zjednoczonych używa marihuany do celów leczniczych, niż do celów rekreacyjnych – wskazują najnowsze badania.

cropped medyczna marihuana oszczednosci w sluzbie zdrowia
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według badania opublikowanego w piątek w JAMA Open Network około 46% regularnych użytkowników marihuany robi to w celach leczniczych, w porównaniu z 22%, którzy używają marihuany w celach rekreacyjnych. W badaniu ankietowano ponad 165 000 mężczyzn i kobiet w całym kraju w latach 2016–2017.

„Dorośli z różnymi schorzeniami, zwłaszcza z chorobami układu oddechowego, rakiem i depresją, częściej używają marihuany” – zauważyli autorzy badania w swoich wnioskach. „Obecnie częstość używania marihuany maleje wraz z wiekiem, nawet wśród osób cierpiących na różne choroby. Ponieważ postrzeganie używania marihuany staje się coraz bardziej pozytywne, a ilość schorzeń rośnie z wiekiem, osoby starsze mogą również stać się częstymi konsumentami marihuany”.

Hongying Dai, profesor nadzwyczajny na University of Nebraska Medical Center i główny badacz badania, powiedział U.S. News & World Report, że nadal istnieje względnie niewielka ilość informacji na temat skuteczności marihuany.

Według badań mniej więcej co czwarta osoba w wieku od 18 do 24 lat używa marihuany do celów medycznych w porównaniu z zaledwie 2% osób w wieku co najmniej 65 lat. Najpopularniejszym sposobem używania marihuany we wszystkich grupach demograficznych jest palenie, które stanowi 77,5% stałych użytkowników.

- Reklama - Cannabis Light logo

W porównaniu z osobami bez schorzeń, dorośli ze schorzeniami znacznie częściej regularnie i codziennego używali marihuany we wszystkich grupach wiekowych, z wyjątkiem osób w wieku 65 lat lub starszych. Wśród młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat z chorobami 25,2% zgłosiło bieżące używanie marihuany, a 11,2% używało marihuany codziennie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -