- Reklama -
Banner

Prawie połowa konsumentów marihuany używa jej do celów leczniczych

Prawie dwa razy więcej osób w Stanach Zjednoczonych używa marihuany do celów leczniczych, niż do celów rekreacyjnych – wskazują najnowsze badania.

Według badania opublikowanego w piątek w JAMA Open Network około 46% regularnych użytkowników marihuany robi to w celach leczniczych, w porównaniu z 22%, którzy używają marihuany w celach rekreacyjnych. W badaniu ankietowano ponad 165 000 mężczyzn i kobiet w całym kraju w latach 2016–2017.

„Dorośli z różnymi schorzeniami, zwłaszcza z chorobami układu oddechowego, rakiem i depresją, częściej używają marihuany” – zauważyli autorzy badania w swoich wnioskach. „Obecnie częstość używania marihuany maleje wraz z wiekiem, nawet wśród osób cierpiących na różne choroby. Ponieważ postrzeganie używania marihuany staje się coraz bardziej pozytywne, a ilość schorzeń rośnie z wiekiem, osoby starsze mogą również stać się częstymi konsumentami marihuany”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Hongying Dai, profesor nadzwyczajny na University of Nebraska Medical Center i główny badacz badania, powiedział U.S. News & World Report, że nadal istnieje względnie niewielka ilość informacji na temat skuteczności marihuany.

Według badań mniej więcej co czwarta osoba w wieku od 18 do 24 lat używa marihuany do celów medycznych w porównaniu z zaledwie 2% osób w wieku co najmniej 65 lat. Najpopularniejszym sposobem używania marihuany we wszystkich grupach demograficznych jest palenie, które stanowi 77,5% stałych użytkowników.

W porównaniu z osobami bez schorzeń, dorośli ze schorzeniami znacznie częściej regularnie i codziennego używali marihuany we wszystkich grupach wiekowych, z wyjątkiem osób w wieku 65 lat lub starszych. Wśród młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat z chorobami 25,2% zgłosiło bieżące używanie marihuany, a 11,2% używało marihuany codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować