- Reklama -
Banner

Prawie 200 000 roślin konopi o wartości ponad 600 mln zł skonfiskowanych przez brytyjską policję

Ponad 450 osób stanęło przed sądem po bezprecedensowej operacji policyjnej przeciwko plantacjom konopi w Wielkiej Brytanii, ogłosiła brytyjska policja.

Operacja ta, którą policja określiła jako “największą krajową operację tego typu przeprowadzoną przez brytyjskie służby ścigania”, doprowadziła do konfiskaty 182 000 roślin konopi o szacunkowej wartości pomiędzy £115 milionów a £130 milionów (605 do 683 milionów złotych).

Operacja przeprowadzona została w Anglii i Walii, a jej skutkiem było aresztowanie 967 osób podejrzanych o uprawę konopi, pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa związane z bronią.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zwalczenie przestępczości zorganizowanej

Spośród tych, którzy zostali aresztowani, zarzuty postawiono 450 osobom, jak wynika z oświadczenia Rady Krajowych Szefów Policji (NPCC), która kierowała operacją.

Skonfiskowano również 20 sztuk broni palnej, ponad £600,000 (około 3,100,000zł) w gotówce oraz 26 kilogramów kokainy o szacunkowej wartości ulicznej wynoszącej milion funtów (5,260,000 milionów zł).

Marihuana w Wielkiej Brytanii jest klasyfikowana jako nielegalny narkotyk. Posiadanie grozi karą grzywny i do pięciu lat pozbawienia wolności, podczas gdy wyrok za produkcję lub handel może wynosić nawet do 14 lat.

“Wiadomo nam, że zorganizowane sieci upraw marihuany są bezpośrednio powiązane z różnymi poważnymi przestępstwami, takimi jak import narkotyków klasy A i nowoczesne formy niewolnictwa,” powiedział Steve Jupp, szef NPCC ds. przestępczości zorganizowanej.

Tą operacją nie tylko zdołaliśmy znacząco zakłócić działalność przestępczą, ale zebrane informacje pomogą w przyszłych operacjach policyjnych na terenie całego kraju,” dodał.

W Londynie, podczas tej operacji rozbito aż 65 “fabryk konopi”, skonfiskowano 7,250 roślin, 60 kilo haszyszu, kokainę w postaci cracku i pięć sztuk broni palnej – informuje Scotland Yard w odrębnym komunikacie.

Plantacje konopi stwarzają również zagrożenie dla sąsiadów,” mówi NPCC. “Budynki mogą stawać się niebezpieczne z powodu ryzyka pożaru” lub nielegalnych połączeń do sieci elektrycznej.

Sygnały ostrzegawcze, że budynki mogą być wykorzystywane jako “fabryki” konopi, to częste wizyty o każdej porze dnia i nocy, zamglone okna, intensywne światło nawet w nocy, hałas wentylatorów, częste dostawy i niezwykle duże ilości doniczek, nawozów i kompostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować