- Reklama -
Banner

Pracownik NASA sfinansował nielegalną uprawę marihuany z funduszy wsparcia w czasie pandemii COVID

Pracownik Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przyznał się do wykorzystania funduszy na wsparcie małych firm w czasie pandemii COVID na nielegalną uprawę marihuany.

Pracownik NASA-Jet Propulsion Laboratory (JPL) przyznał się do oszustwa w rządowym programie pożyczkowym utworzonym podczas pandemii COVID-19. Przyznał, że część środków przeznaczył na finansowanie nielegalnej uprawy marihuany – poinformował Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych 24 lipca.

Armen Hovanesian, 32-latek z Glendale, analityk ds. kontroli kosztów i planowania budżetu w JPL, rządowym ośrodku badawczo-rozwojowym finansowanym przez California Institute of Technology dla NASA, przyznał się do oskarżenia o oszustwo” – napisał Departament Sprawiedliwości. “Informacje i porozumienie w sprawie przyznania się do winy zostały złożone w czwartek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych. Hovanesian ma się pojawić w sądzie na pierwszym przesłuchaniu 11 sierpnia.

Zgodnie z informacją podaną przez Departament Sprawiedliwości, od czerwca 2020 do października 2020 r., Hovanesian ubiegał się o trzy pożyczki z Programu Pożyczek na Złagodzenie Skutków Katastrof Gospodarczych (EIDL), programu administrowanego, który zapewniał niskooprocentowane finansowanie dla małych firm, najemców i właścicieli domów, w tym przypadku dla firm dotkniętych pandemią COVID-19.

Hovanesian przyznał się do złożenia fałszywych oświadczeń w aplikacjach o pożyczki dotyczących przychodów brutto, które każda z firm wygenerowała w poprzednim roku, oraz fałszywych i oświadczeń dotyczących jego zamierzonego wykorzystania środków pożyczki.”

SBA wymaga – pod rygorem kary za krzywoprzysięstwo – aby beneficjenci “wykorzystali całość środków” pożyczek, o które się ubiegli, “wyłącznie jako kapitał obrotowy w celu złagodzenia szkód gospodarczych spowodowanych katastrofą” zgodnie z warunkami i ograniczeniami programu EIDL.

Ale zamiast wykorzystać je na wsparcie swoich firm w czasie COVID, Hovanesian przeznaczył środki na swoje własne korzyści, spłacając osobiste długi związane z nieruchomościami i finansując swoją nielegalną uprawę marihuany.

Departament Sprawiedliwości informuje, że Hovanesian wykorzystał SBA do przesyłania za pośrednictwem międzystanowych przewodów środków z EIDL w wysokości 151 900 dolarów.

Kara jest surowa: Po przyznaniu się do winy, Hovanesian zostanie skazany na maksymalny wymiar kary wynoszący 20 lat w federalnym więzieniu.

Nadużycia środków na wsparcie w czasie COVID były powszechne. W celu zwalczania tego problemu, Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych utworzył w maju 2021 r. Grupę Roboczą ds. Walki z Oszustwami związanymi z COVID-19.

Programy wsparcia w czasie COVID, takie jak finansowanie SBA i Program Ochrony Płac, były często nadużywane.

NBC News informowało, że środki na wsparcie w czasie COVID były wykorzystywane na zakup Lamborghini, Ferrari, Tesli i Bentleyów.

Inspektor Generalny Departamentu Sprawiedliwości, Michael Horowitz, który nadzoruje wydatki na wsparcie w czasie COVID, powiedział prowadzącemu NBC, Lesterowi Holtowi, że programy wsparcia w czasie COVID zostały skonstruowane w taki sposób, że były szczególnie łatwe do wykorzystania, a wielu biznesmenów zostało przyłapanych na kupowaniu drogich samochodów sportowych i innych dóbr luksusowych za te pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować