- Reklama -
Banner

Czy wiesz, że piosenka “La Cucaracha” odnosi się do marihuany?

Wielu z nas zna popularną piosenkę “La Cucaracha”, ale czy wiedzieliście, że ta słynna piosenka odnosi się do marihuany? “La Cucaracha” to ballada o karaluchu, który stracił jedną nogę, co utrudnia mu poruszanie się. Zarówno interpretacja, jak i same zwrotki ewoluowały na przestrzeni lat, ale jedno się nie zmienia – nawiązanie do konsumpcji konopi.

Większość ludzi po raz pierwszy zapoznała się z “La Cucaracha” jeszcze w przedszkolu lub w okresie dojrzewania, gdy znajomi lub nauczyciele muzyki śpiewali tę piosenkę. Podobnie jak w przypadku większości pieśni ludowych, trudno jest określić, skąd pochodzi “La Cucaracha”, nie wspominając już o oryginalnych tekstach czy znaczeniu, stąd tak wiele wersji i interpretacji “La Cucaracha”.

Oto tekst piosenki w oryginalnej wersji:

La cucaracha, la cucaracha
Ya no puede caminar
Porque no tiene
porque le falta
Marihuana que fumar

Oraz polskie tłumaczenie:

Karaluch, karaluch
Nie może już chodzić
Ponieważ nie ma
Ponieważ mu brakuje
marihuany do palenia

Na przestrzeni lat ludzie wymyślali różne interpretacje La Cucaracha. Niektórzy interpretują “Karalucha” jako samochód autora piosenki, ponieważ legenda głosi, że jego pojazd zepsuł się podczas ucieczki, a a niezdolność do jazdy miała zostać porównana do tego, że karaluch nie mógł chodzić.

Inna teoria wskazuje, że karaluch to nikt inny jak meksykański dyktator w czasach rewolucji meksykańskiej, Victoriano Huerta (1913-1914), który został skrytykowany za to, że był pijakiem i konsumentem trawki, którego przy życiu utrzymywało THC.

Kolejne spekulacje również związane są z marihuaną. “Roach” to potoczna nazwa części kończącego się jointa lub blunta. Ponieważ nie ma w nim już marihuany, niektórzy twierdzą, że w piosence chodzi o to, że skończyła się marihuana, więc karaluch nie może już chodzić, bo brakuje mu nogi (marihuany).

Piosenka “La Cucaracha” na stałe wkradła się do umysłów ludzi na całym świecie, a niektórzy dodają własne zwroty do tej wpadającej w ucho melodii. Nawet stare bajki z Looney Tunes pojazują, że Speedy Gonzalez i jego kumpel Slow Poke Rodriguez śpiewają piosenkę z wyraźnym zwrotem “marihuana”. Slow Poke w szczególności wygląda na typowego, stereotypowego “zjarusa” (2 filmik).

Znasz jakąś inną wersję tej piosenki? Napisz jej tekst w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować