- Reklama -
Banner

Pierwszy na świecie skuter z konopi stworzony w Amsterdamie

 

Be.e może wygląda jak każdy inny skuter, ale to tylko pozory. W przeciwieństwie do tradycyjnych skuterów, ten jest wykonany z kompozytu włókien konopi, który jest silniejszy niż włókno szklane i znaczenie od niego trwalsze. Konstruktorzy zakładają 2000 cykli ładowań akumulatora, a pełne naładowanie trwa 4 godziny i można go ładować ze standardowego gniazdka.

Vaniek Colenbrander, inżynier z Amsterdamu i założyciel Van.eko, holenderskiej firmy produkującej skuter z konopi, podkreślił zalety środowiskowe jego konstrukcji.

“Włókno szklane i węglowe to zanieczyszczenia. Koszty tworzenia włókna węglowego są 1000 razy większe niż tworzenie włókna szklanego, z kolei wytworzenie włókna szklanego jest około 100 razy droższe od produkcji włókna konopnego”

 

skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko
Włókna konopne i lniane są ze sobą połączone ekologicznym klejem, i tworzą ciało skutera.

 

Be.e prowadzi niezwykły projekt strukturalny znany jako monocoque – podejście powszechnie używane w produkcji samochodów Formuły 1. Polega to na stworzeniu kilku części które następnie są ze sobą łączone w dużo szybszy sposób niż w tradycyjnych skuterach.

Simon Akkaya, jeden z projektantów którzy pracowali nad projektem Be.e powiedział, że skuter jest złożony tylko z kilku podstawowych elementów.

“W skrócie: Siedzisko jest dwuczęściowe, baterie, dwa koła i trochę kleju”

skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko
Be.e oferuje 60-90 km na jednym ładowaniu. Bateria nastawiona jest na 2000 cykli ładowania,   i szacowany jest on na okres 8 lat, i może być ładowany za pomocą standardowego gniazdka 220V.


Pomimo prostoty i stylu retro, skuter Be.e posiada wiele zaawansowanych technologicznie funkcji, w tym oświetlenie LED, ładowanie USB, śledzenie GPB, a nawet uchwyt na smartfona. Przyśpiesza on od o-50km/h w siedem sekund i można nim przemieszczać się na odległość 60-90 km na jednym ładowaniu.

Produkcja komercyjna jest nadal w toku, ale firma planuje uruchomić sprzedaż w Amsterdamie jeszcze w tym roku. Plan obejmuje wprowadzenie wypożyczalni, w której będzie można go wypożyczyć na tydzień lub nawet kilka miesięcy.

skuter-z-kompozytu-konopi be.e-skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko-kompozyt

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować