- Reklama -
Banner

Pierwszy na świecie skuter z konopi stworzony w Amsterdamie

 

Be.e może wygląda jak każdy inny skuter, ale to tylko pozory. W przeciwieństwie do tradycyjnych skuterów, ten jest wykonany z kompozytu włókien konopi, który jest silniejszy niż włókno szklane i znaczenie od niego trwalsze. Konstruktorzy zakładają 2000 cykli ładowań akumulatora, a pełne naładowanie trwa 4 godziny i można go ładować ze standardowego gniazdka.

Vaniek Colenbrander, inżynier z Amsterdamu i założyciel Van.eko, holenderskiej firmy produkującej skuter z konopi, podkreślił zalety środowiskowe jego konstrukcji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Włókno szklane i węglowe to zanieczyszczenia. Koszty tworzenia włókna węglowego są 1000 razy większe niż tworzenie włókna szklanego, z kolei wytworzenie włókna szklanego jest około 100 razy droższe od produkcji włókna konopnego”

 

skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko
Włókna konopne i lniane są ze sobą połączone ekologicznym klejem, i tworzą ciało skutera.

 

Be.e prowadzi niezwykły projekt strukturalny znany jako monocoque – podejście powszechnie używane w produkcji samochodów Formuły 1. Polega to na stworzeniu kilku części które następnie są ze sobą łączone w dużo szybszy sposób niż w tradycyjnych skuterach.

Simon Akkaya, jeden z projektantów którzy pracowali nad projektem Be.e powiedział, że skuter jest złożony tylko z kilku podstawowych elementów.

“W skrócie: Siedzisko jest dwuczęściowe, baterie, dwa koła i trochę kleju”

skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko
Be.e oferuje 60-90 km na jednym ładowaniu. Bateria nastawiona jest na 2000 cykli ładowania,   i szacowany jest on na okres 8 lat, i może być ładowany za pomocą standardowego gniazdka 220V.


Pomimo prostoty i stylu retro, skuter Be.e posiada wiele zaawansowanych technologicznie funkcji, w tym oświetlenie LED, ładowanie USB, śledzenie GPB, a nawet uchwyt na smartfona. Przyśpiesza on od o-50km/h w siedem sekund i można nim przemieszczać się na odległość 60-90 km na jednym ładowaniu.

Produkcja komercyjna jest nadal w toku, ale firma planuje uruchomić sprzedaż w Amsterdamie jeszcze w tym roku. Plan obejmuje wprowadzenie wypożyczalni, w której będzie można go wypożyczyć na tydzień lub nawet kilka miesięcy.

skuter-z-kompozytu-konopi be.e-skuter-konopi-konopie-hemp-scooter-eko-kompozyt

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować