- Reklama -
Banner

Partia szampanów MOET skażona MDMA. Nie żyje jedna osoba, aresztowano 35-letniego Polaka

Niemcy – W lutym 2022 roku, grupa znajomych świętowała w lokalu w Weiden, nieświadoma, że wznoszą toast szampanem skażonym MDMA, substancją psychoaktywną znaną jako Ecstasy. Tragiczne skutki tego wieczoru obejmowały śmierć 52-letniego mężczyzny i hospitalizację siedmiu innych osób. Po prawie dwóch latach śledztwa, władze aresztowały 35-letniego mężczyznę pochodzenia polskiego, który został oskarżony o handel narkotykami i nieumyślne spowodowanie śmierci.

MDMA w luksusowym szampanie

Zdarzenie to miało miejsce, gdy znajomi postanowili uczcić występ jednego z nich w telewizji, otwierając 3-litrową butelkę szampana Moët & Chandon Ice Impérial. Niestety, ich radość szybko zamieniła się w tragedię. Według holenderskich mediów RTL Nieuws, w ciągu kilku minut po wypiciu szampana, goście zaczęli mdleć, a wkrótce potem jeden z nich zmarł. Pozostali uczestnicy imprezy przeżyli, ale doświadczyli poważnych problemów zdrowotnych.

Niderlandzkie i niemieckie władze ścigające przestępczość narkotykową współpracowały, aby zidentyfikować i aresztować podejrzanego. Śledczy zidentyfikowali 35-letniego Polaka jako głównego odpowiedzialnego za magazynowanie i dystrybucję skażonych butelek szampana. Mężczyzna został aresztowany dzięki wskazówkom z Holandii i obecnie przebywa w areszcie śledczym w Niemczech.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ważne informacje dla konsumentów

Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumpcyjnych (NVWA) wydał ostrzeżenie dotyczące butelek Moët & Chandon Ice Impérial z konkretnymi kodami partii. Zalecono konsumentom, aby byli czujni i zgłaszali wszelkie podejrzenia dotyczące butelek szampana. Jednakże, nadal nie wiadomo, ile butelek mogło zostać skażonych i czy są one nadal w obiegu.

„NVWA wzywa ludzi, aby zwracali uwagę na 3-litrowe butelki Moët & Chandon Ice Impérial o kodach serii LAJ7QAB6780004 i LAK5SAA6490005. Kod ten można znaleźć na etykiecie z tyłu butelki” – czytamy w komunikacie prasowym. Pozostaw butelkę nietkniętą, jeśli zawartość różni się od zwykłej w przypadku szampana. Butelki napełnione MDMA z zewnątrz są nie do odróżnienia od butelek napełnionych szampanem. Jednak podczas nalewania widać wyraźną różnicę.”

Klienci, którzy nabyli szampan Moët & Chandon Ice Impérial, powinni sprawdzić kod partii na etykiecie. Jeśli płyn w butelce jest niegazowany, ma czerwonobrązowy kolor, wydziela zapach anyżu i nie przypomina szampana, należy natychmiast skontaktować się z władzami. Ostrzeżenie NVWA podkreśla, że konsumpcja takiego płynu może być śmiertelnie niebezpieczna.

Rok po tragedii, ocaleni uczestnicy spotkali się, by uczcić pamięć zmarłego przyjaciela. Mimo pełnego fizycznego wyzdrowienia, wydarzenia tamtej nocy pozostaną z nimi na zawsze, przypominając o niebezpieczeństwach związanych z nieznanymi substancjami w alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować