- Reklama -
Banner

Parlament Ukrainy zatwierdza projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany

13 lipca ukraiński parlament na pierwszym czytaniu zatwierdził projekt ustawy o legalizacji marihuany do celów medycznych, jak poinformowała posłanka Iryna Herashchenko.

Projekt ustawy uzyskał poparcie 268 na 405 deputowanych. Aby ustawa weszła w życie, musi zostać przyjęta podczas drugiego czytania (prawdopodobnie po wprowadzeniu pewnych zmian) i następnie podpisana przez prezydenta Volodymyra Zełenskiego.

Projekt ustawy zakłada nadanie licencji na działalność gospodarczą polegającą na uprawie konopi na cele medyczne, przemysłowe i naukowe. Jego celem jest pomoc ukraińskim weteranom wojennym cierpiącym na zespół stresu pourazowego, osobom z chorobą nowotworową i innymi poważnymi schorzeniami, w tym łagodzeniem bólu i redukcji innych objawów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zgodnie z projektem ustawy, obieg konopi będzie znajdował się pod ścisłą kontrolą państwa, a leki na bazie konopi mogłyby kupować tylko osoby posiadające receptę lekarską.

Zełenski w swoim przemówieniu do parlamentu w Dzień Konstytucji, 28 czerwca, poparł projekt ustawy o medycznym użytkowaniu konopi.

Musimy w końcu w sprawiedliwy sposób zalegalizować leki oparte na konopiach dla wszystkich tych, którzy ich potrzebują, przy odpowiednich badaniach naukowych i kontrolowanej ukraińskiej produkcji” – powiedział Zełenski.

Zełenski dodał, że Ukraina powinna stworzyć najsilniejszy system rehabilitacji psychicznej i fizycznej w Europie. “Dotyczy to zarówno budowy ośrodków rehabilitacyjnych, jak i szkolenia odpowiedniego personelu… Wszystkie najlepsze praktyki światowe, najbardziej skuteczne polityki, rozwiązania, bez względu na to, jak trudne czy niekonwencjonalne, powinny być stosowane na Ukrainie.”

Podsumowując, zatwierdzenie przez ukraiński parlament projektu ustawy o legalizacji medycznego użytkowania konopi na pierwszym czytaniu to zdecydowany krok naprzód. Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do leków opartych na konopi dla pacjentów z poważnymi schorzeniami i weteranów wojennych. Poparcie prezydenta Zełenskiego dla tej inicjatywy to zdecydowany sygnał, że Ukraina jest gotowa na nową drogę w polityce zdrowotnej. Przyjęcie tego projektu ustawy miałoby również istotne znaczenie dla sektora przemysłowego, stwarzając nowe możliwości gospodarcze dla kraju.

1 KOMENTARZ

 1. sluszne to godne i sprawiedliwe

  po wojnie urosnie nam nowoczesne mocarstwa z druga armia na swiecie i najnowoczesnijeszymi praktykami medycznymi

  a polska dalej wasalem bankow i korporacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować