- Reklama -
Banner

Palenie marihuany poprawia pamięć roboczą, wskazuje badanie

Najnowsze badanie sugeruje, że wbrew powszechnym stereotypom dotyczących marihuany i problemów z pamięcią wśród jej konsumentów, używanie konopi indyjskich może poprawić pamięć roboczą.

Pamięć robocza jest rodzajem pamięci krótkotrwałej, która pozwala na przechowywanie i przetwarzanie tymczasowych informacji i przeprowadzanie skomplikowanych zadań poznawczych, takich jak rozumienie języka, czytanie, uczenie się, lub rozumowanie.

Naukowcy z University of Florida potwierdzili, że ich badanie z udziałem szczurów, które zostało opublikowane w czasopiśmie Neurobiology of Learning Memory, było wyjątkowe. Wiele wcześniejszych badań wykazało, że konopie indyjskie osłabiają zdolności poznawcze, ale w większości z nich kannabinoidy podawane były przez iniekcję, podczas gdy palenie jest najczęściej stosowaną metodą konsumpcji. Celem tych eksperymentów było ustalenie, w jaki sposób narażenie na dym marihuany wpływa na wydajność pamięci roboczej w modelu szczurzym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dym z marihuany poprawił zdolności poznawcze u szczurów

32 szczury były szkolone w zadaniach pamięciowych, w których naciśnięcie pewnej dźwigni dawało dostęp do pokarmu. Przed sesjami treningowymi szczury były narażone na dym ze spalanej marihuany lub placebo.

Narażenie na dym z marihuany nie miało wpływu na wydajność samców, ale co zaskakujące, zwiększyło dokładność pamięci roboczej u samic, które miały tendencję do wykonywania zadań mniej dokładnie niż mężczyźni w warunkach wyjściowych. Ponadto, dym marihuany zwiększał dokładność pamięci operacyjnej w podgrupie samców, których wyniki “na trzeźwo” były porównywalne z najgorszymi wynikami samic.

Ekspozycja na dym z placebo nie miała wpływu na wydajność, co sugeruje, że zawartość kanabinoidów w dymie marihuany była kluczowa dla jej wpływu na pamięć roboczą.

“Ogromna większość badań zarówno na modelach zwierzęcych, jak na ludziach wykazuje, że podawanie konopi indyjskich i kannabinoidów powoduje deficyty w testach funkcji poznawczych, w tym pamięci roboczej. W przeciwieństwie do tego, obecny eksperyment pokazuje, że ostre narażenie na działanie dymu z konopi indyjskich zwiększyło wydajność pamięci roboczej u szczurów, szczególnie u samic, u których poziom podstawowy wykonywania zadania (przed działaniem dymu z marihuany -przyp.red.) był niższy niż u samców. “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować