- Reklama -
Banner

Irlandia: Minister Zdrowia chce, aby rolnicy uprawiali medyczną marihuanę

Irlandia: Minister zdrowia Simon Harris mówi, że chciałby, aby irlandzcy rolnicy uprawiali marihuanę do celów medycznych. Nowe prawo dotyczące stosowania medycznej marihuany wejdzie w życie w 2019 roku.

W tym tygodniu program rolniczy RTE Ear to the Ground zbadał możliwość uprawy konopi indyjskich w Irlandii, kiedy wprowadzone zostaną bardziej liberalne prawa dotyczące medycznego stosowania konopi indyjskich.

Simon Harris powiedział w programie, że chciałby w przyszłości zobaczyć medyczną marihuanę uprawianą w Irlandii i że ma nadzieję wprowadzić ustawodawstwo pozwalające na medyczne zastosowanie tej rośliny już w przyszłym roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Tu nie chodzi o korzystanie do celów rekreacyjnych i ludzi palących jointy. Chodzi o używanie w sposób kontrolowany, przy wsparciu lekarza, produktu, który może złagodzić ból i cierpienie po wypróbowaniu wszystkich konwencjonalnych metod leczenia “- powiedział minister.

“To dla mnie główny priorytet i naprawdę chcę, aby to się stało w 2019 roku.” Dodał.

Uprawy medycznej marihuany szansą rozwoju rolnictwa

Mówiąc o możliwości uprawiania medycznej marihuany przez rolników, powiedział: “Myślę, że mogłaby to być okazja dla irlandzkich rolników. Czy jest sens uprawiania marihuany w Irlandii, zamiast uzależniania się od importowania produktu? Szczerze, myślę że tak.

Simon Harris dodał jednak, że rząd będzie musiał importować konopie indyjskie do Irlandii, kiedy tylko zostaną uchwalone odpowiednie przepisy.

“Rozsądne jest mówienie o własnych uprawach i zabezpieczaniu własnych zasobów w Irlandii”.

Prezenter programu rolniczego wcześniej odwiedził farmę konopie w Phoenix w Arizonie, aby zobaczyć, jak uprawiana jest marihuana do celów medycznych. Arizona zalegalizowała medyczne wykorzystanie marihuany w 2010 roku, a lek jest ściśle kontrolowany i dostępny na receptę.

Myślę, że Irlandia musi postawić kilka szklarni i wszystko będzie dobrze.” – powiedziała właścicielka firmy uprawiającej medyczną marihuanę w Arizonie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować