- Reklama -
Banner

Irlandia: Minister Zdrowia chce, aby rolnicy uprawiali medyczną marihuanę

Irlandia: Minister zdrowia Simon Harris mówi, że chciałby, aby irlandzcy rolnicy uprawiali marihuanę do celów medycznych. Nowe prawo dotyczące stosowania medycznej marihuany wejdzie w życie w 2019 roku.

W tym tygodniu program rolniczy RTE Ear to the Ground zbadał możliwość uprawy konopi indyjskich w Irlandii, kiedy wprowadzone zostaną bardziej liberalne prawa dotyczące medycznego stosowania konopi indyjskich.

Simon Harris powiedział w programie, że chciałby w przyszłości zobaczyć medyczną marihuanę uprawianą w Irlandii i że ma nadzieję wprowadzić ustawodawstwo pozwalające na medyczne zastosowanie tej rośliny już w przyszłym roku.

“Tu nie chodzi o korzystanie do celów rekreacyjnych i ludzi palących jointy. Chodzi o używanie w sposób kontrolowany, przy wsparciu lekarza, produktu, który może złagodzić ból i cierpienie po wypróbowaniu wszystkich konwencjonalnych metod leczenia “- powiedział minister.

“To dla mnie główny priorytet i naprawdę chcę, aby to się stało w 2019 roku.” Dodał.

Uprawy medycznej marihuany szansą rozwoju rolnictwa

Mówiąc o możliwości uprawiania medycznej marihuany przez rolników, powiedział: “Myślę, że mogłaby to być okazja dla irlandzkich rolników. Czy jest sens uprawiania marihuany w Irlandii, zamiast uzależniania się od importowania produktu? Szczerze, myślę że tak.

Simon Harris dodał jednak, że rząd będzie musiał importować konopie indyjskie do Irlandii, kiedy tylko zostaną uchwalone odpowiednie przepisy.

“Rozsądne jest mówienie o własnych uprawach i zabezpieczaniu własnych zasobów w Irlandii”.

Prezenter programu rolniczego wcześniej odwiedził farmę konopie w Phoenix w Arizonie, aby zobaczyć, jak uprawiana jest marihuana do celów medycznych. Arizona zalegalizowała medyczne wykorzystanie marihuany w 2010 roku, a lek jest ściśle kontrolowany i dostępny na receptę.

Myślę, że Irlandia musi postawić kilka szklarni i wszystko będzie dobrze.” – powiedziała właścicielka firmy uprawiającej medyczną marihuanę w Arizonie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować