- Reklama -
Banner

Palacze marihuany przejmują Twittera

Analizując wszystkie związane z marihuaną twitt’y wysłane w ciągu jednego miesiąca na początku 2014 roku, naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis odkryli, że w tym czasie ponad 7 milionów wpisów na portalu Twitter dotyczyło marihuany, a to jest 15 razy więcej niż wpisy z Twittera, które zostały uznane jako negujące marihuanę.

Wyniki zostały opublikowane w internecie 22-ego stycznia w Journal of Adolescent Health.

Większość z tych wpisów zostało wysłanych przez osoby w wieku około 20 lat, jednak wiele z nich udostępnili nastolatkowie, a to jak twierdzą naukowcy “zwiększona grupa ryzyka” z powodu ich możliwości uzależnienia się od marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Analitycy przeprowadzili wyszukiwanie za pomocą haseł takich jak “joint“, “blunt”, “zioło”, “zjarany” czy “bongo”, aby znaleźć ponad 7,6 miliona wpisów związanych z trawką.

Na podstawie badań ponad 7000 tweetów, naukowcy stwierdzili, że 77% z nich miało pozytywny wydźwięk w stosunku do marihuany, 5 procent z nich było anty, a 18% z nich było neutralne.

Użytkownicy Twittera, udostępnili ponad 50 milionów wpisów pro-konopnych, a to 12 razy więcej niż wpisy przeciwko marihuanie, zauważają naukowcy.

Tweety pro konopne najczęściej miały na celu zachęcanie do korzystania z marihuany i jej legalizacji. Dziesięć procent wpisów popierających marihuanę zostało wysłane przez ludzi, którzy mówili, że obecnie są użytkownikami trawki.

Mimo, że nie można połączyć wpisów pro-konopnych z faktycznym używaniem marihuany, to musimy się martwić, ponieważ wiele osób, które czyta te wiadomości są w wieku, kiedy są skłonni do eksperymentowania z używkami zmieniającymi stan świadomości,” powiedział profesor psychiatrii dr. Cavazos-Rehg.

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować